Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą i zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów [FILM]

Ostatnia aktualizacja 2017-04-21 12:21:37, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą i zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów [FILM]
Zlikwidowana fabryka nielegalnych papierosó
Fot. W-MOSG w Olsztynie

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie ujawnili, a następnie rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i obrotem nielegalnych papierosów.

Nielegalny proceder miał miejsce na terenie dwóch województw: łódzkiego i kujawsko-pomorskiego i polegał na produkcji wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Wyprodukowane papierosy trafiały na polski rynek.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych (6 i 7 kwietnia) funkcjonariusze W-MOSG na "gorącym uczynku" zatrzymali trzech obywateli Łotwy w wieku od 25 do 39 lat, 43-letniego Polaka oraz 39-letniego bezpaństwowca. Wszyscy mężczyźni pracowali przy produkcji nielegalnych papierosów. Na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów akcyzowych oraz ponad 2,6 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości prawie 1,8 mln zł oraz 870 tys. sztuk nielegalnych papierosów o wartości prawie 600 tys. zł.  Ponadto w samochodach znajdujących się na posesji i halach magazynowych znaleziono półprodukty do wytwarzania papierosów, m.in. gilzy papierosowe, rolki papierowe, kartki z nadrukami nazw wyrobów tytoniowych różnych marek.

W ramach prowadzonego śledztwa  zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań na okres 3-miesięcy.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

Źródło: własne, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.