Dziś jest: 29.03.2024
Imieniny: Eustachego, Helmuta
Data dodania: 2015-01-31 20:18

Stomil zremisował z Arką Gdynia

W drugim spotkaniu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej I ligi, olsztyński Stomil zremisował w Gdyni z miejscową Arką 1:1 (1:0).

Jedyną bramkę dla olsztyńskiego zespołu w ostatnich sekundach gry zdobył przebywający na stażu Australijczyk Lachlan McLean. Z dziennikarskiego obowiązku należy odnotować, iż w pierwszej części spotkania piłka dwukrotnie lądowała w bramce Stomilu: w 12 minucie sędzia nie uznał bramki zdobytej przez Marcusa, bowiem dopatrzył się faulu gdyńskiego zawodnika na obrońcy Stomilu, natomiast w 33 minucie, po faulu Witalija Berezowskiego, ponownie Marcus, tym razem z rzutu karnego, wyprowadził Arkę na prowadzenie.

W najbliższą środę olsztynianie rozegraja kolejny mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się na Dajtkach.

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)

1:0 - Marcus 33' (k.)
1:1 - McLean 90'

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46' Dawid Mieczkwski) - Janusz Bucholc, Witalij Berezowskij, Arkadiusz Czarnecki, Michał Trzeciakiewicz (60' Tomasz Wełna), Łukasz Jegliński, Dawid Szymonowicz (46' Karol Żwir), Roman Maczułenko, Paweł Łukasik (60' Cezary Sobolewski), Paweł Głowacki (73' Stefan Dubocanin), Łukasz Jamróz (46' Lachan McLean)

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk (46' Łukasz Skowron) - Łukasz Kowalski (46' Glauber), Przemysław Szur (46' Michał Marcjanik), Krzysztof Sobieraj (46' Tomasz Wojcinowicz), Marcin Warcholak (46' Maciej Dampc) - Michał Nalepa (46' Grzegorz Lech), Antoni Łukasiewicz (46' Michał Gałecki),  Patrik Lomski (46' Maciej Wardziński; 69' Przemysław Stolc), Marcus da Silva (46' Michał Szubert), Michał Renusz (46' Aleksander Jagiełło), Paweł Abbott (46' Piotr Karłowicz)

Żółte kartki: Szubert (Arka)