Stomil z karą za zadłużenia. Trzy ujemne punkty w sezonie rozgrywkowym [AKTUALIZACJA]

Data dodania: 2019-01-04 14:27:17, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Stomil z karą za zadłużenia. Trzy ujemne punkty w sezonie rozgrywkowym [AKTUALIZACJA]

Kolejna już kara dla Stomilu Olsztyn nałożona przez Komisję Licencyjną PZPN za zaległe zobowiązania. Stomil został ukarany trzema ujemnymi punktami w bieżącym sezonie rozgrywkowym.

Fatalna sytuacja w Stomilu Olsztyn trwa. Klub wciąż zalega z płatnościami wobec zawodników i urzędów. Wciąż nie upubliczniono także wyników audytu, który przeprowadzono w klubie. Pozostaje więc wierzyć tym, którzy dokument widzieli, a w którym rzekomo mowa o 4 milionowym długu.

Sprawą niejasnej sytuacji finansowej w Stomilu najpewniej zajmie się prokuratura. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył radny Michał Wypij po tym, jak podczas grudniowej komisji sportu, przewodniczący rady nadzorczej spółki Stomil nie udzielił zadowalających radnego odpowiedzi na temat sytuacji w Stomilu.

Prezes Maciej Radkiewicz zapewnia, że jest sponsor zainteresowany klubem, który ma się niebawem spotkać z prezydentem Olsztyna. Póki co  to do miasta należą bowiem większościowe udziały w spółce sportowej.

Tymczasem w stosunku do Stomilu Olsztyn Komisja Licencyjna PZPN postanowiła nałożyć sankcję regulaminową w postaci trzech ujemnych punktów w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2018/2019. Powód? Niespełnieniem kryterium F.09, mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich wynikających z tytułu działalności transferowej oraz brak przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników i z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN.

Komisja zaznaczyła przy tym, że w przypadku spłaty wszystkich zobowiązań do 15 stycznia 2019 roku, sankcja zostanie ograniczona do jednego ujemnego punktu.

(aktualizacja)

W godzinach wieczornych Stomil Olsztyn S.A. zamieścił na swojej stronie wyjaśnienia dotyczące nałożonej dziś kary. Poniżej pełna treść komunikatu (pisownia oryginalna):

* * *

Kara może zostać ograniczona do jednego ujemnego punktu, gdy zostaną uregulowane wszystkie zaległości wobec zawodników do 15 stycznia.

Nałożona kara wynika z zobowiązań z tytułu wynagrodzeń za okres od lutego do maja 2018 roku, na łączną kwotę 152 tyś. złotych. Z tego, na tę chwilę, zawarliśmy porozumienia z byłymi zawodnikami i trenerami w sumie na kwotę 61 tyś. złotych. Tym samym przeterminowane zobowiązania objęte procedurą kontroli wynoszą około 91 tyś. złotych.

Dalszym ciągu prowadzimy rozmowy mające na celu podpisanie odpowiednich porozumień z wierzycielami. Przedmiotowe zobowiązania wynikają przede wszystkim z wynagrodzeń należnym dwóm byłym zawodnikom Klubu które stanowią ponad 60 procent pozostałej kwoty.

Stomil Olsztyn S.A.

* * *

Komentarze (17)

Dodaj swój komentarz

 • Olsztynianka z Ratusza 2019-01-07 20:25:06
  Odwołanie grzymowicza to warunek na przewietrzenie tego miasta.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Ekonom 2019-01-07 20:22:59
  Na konferencji 31 grudnia 2018 ktoś z jej uczestników ( nie był to Małkowski) powiedział wyraznie ze powstał komitet ds. referendum w sprawie odwołania grzymowicza.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • sks 2019-01-06 13:50:07
  Chciałbym cię oświecić i wbić ci do głowy , że właściciel czyli Miasto a dalej prezydent nie dysponuje własnymi pieniędzmi (poza miesięcznym wynagrodzeniem tak jak każdy zresztą) i to że ty chcesz aby potrząsnął publicznymi pieniędzmi wrzucając je do studni bez dna lub wsadzając je (jak kto woli) psu w d..ę nie robi na mnie wrażenia .
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • Kudo 2019-01-05 23:32:30
  Referendum wypieprzyc nieudacznika , może Czesiu coś wykombinuje
  Odpowiedz Oceń: 1 5 Zgłoś treść
 • apel do włodarzy miasta 2019-01-05 20:06:56
  Stomil ratować Prezydencie Grzymowicz! Miasto jest właścicielem klubu! Składać odwołanie. Spłacić dług, zrobić porządek w klubie. Miasto wojewódzkie a sport zawodowy nie istnieje! Siatkarze w ogonie plusligi, Stomil w ogonie I ligi, Warmia w ogonie 2 ligi. Co to jest się pytam! Czy mieszkańcy nie mogą oglądać drużyn na poziomie centralnym? Zaścianek czy miasto wojewodzkie. A jak coś to zrobić stolicą Ostródę, jest stadion, są inne obiekty.
  Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść
 • Do sks 2019-01-05 20:05:58
  Chłopcze od właściciela klubu, czyli miasta Olsztyn, który zadłużył klub poprzez brak nadzoru nad nim!
  Odpowiedz Oceń: 1 2 Zgłoś treść
 • czips 2019-01-05 06:16:16
  Ja słyszałem, że jest poważny sponsor. Nazywa się jakoś Wanna Li czybcos w tym stylu...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • YARO75 2019-01-04 20:04:28
  Dajmy już sobie spokój i zacznijmy grać od 4 ligi , bo to gówno będzie się ciągnąc nie wiadomo ile czasu.
  Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść
 • sks 2019-01-04 19:36:05
  @zorro A ty wolałbyś żeby dali karę finansową ? A powiedz no chłopcze skąd Stomil wziąłby pieniądze aby zapłacić ?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • kod olsztynski 2019-01-04 19:06:54
  co oni maja na tych koszulkach napisane ? aa czyzby KONSTYTUCJA ? jesli tak to brawo pilkarze! trzeba bronić sądów!
  Odpowiedz Oceń: 7 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.