Data dodania: 2019-08-09 23:23
Ostatnia aktualizacja 2019-08-10 13:43

Stomil przy komplecie publiczności pokonał GKS 1962 Jastrzębie Zdrój [ZDJĘCIA]

Maciej Pałaszewski (w środku) zdobył bramkę na 2:0 dla olsztyńskiego zespołu

W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością w nowym sezonie, piłkarze Stomilu pokonali GKS 1962 Jastrzębie Zdrój. - Przede wszystkim gratuluję naszym piłkarzom postawy, że po dwóch porażkach podnieśliśmy się i wygraliśmy z silnym rywalem. To jest nasz sukces - powiedział tuż po meczu trener "biało-niebieskich", Piotr Zajączkowski.

Na wstępie wartym odnotowania jest fakt, iż pierwsze spotkanie olsztyńskiego klubu na własnym obiekcie zgromadziło komplet publiczności.

W porównaniu do poprzedniego meczu z Radomiakiem Radom, trener Piotr Zajączkowski dokonał dwóch zmian. Od pierwszych minut na placu gry zobaczyliśmy ponownie pozyskanego ze Śląska Wrocław Macieja Pałaszewskiego, natomiast Wojciecha Dziemidowicza zastąpił po kontuzji Rafał Remisz.

Pierwsza znakomita okazja do zdobycia bramki należała do gości, bowiem już w 9 minucie olsztyński zespół przed stratą bramki uratowała poprzeczka. Z całą pewnością pobudziło to "biało-niebieskich", którzy żwawiej ruszyli na bramkę gości.

Przyniosło to efekt w 26 minucie kiedy w polu karny był faulowany Grzegorz Lech. Sam poszkodowany następnie wykorzystał "jedenastkę" i tym samym wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Na drugą odsłonę spotkania, trener Piotr Zajączkowski postanowił desygnować do gry Waldemara Gancarczyka za Artura Siemaszkę.

Wprawdzie w tej części spotkania sporą przewagę miał zespół gości, to olsztynianie byli niezwykle skuteczni. Po jednej z kontr wynik meczu podwyższył Maciej Pałaszewski, który płaskim strzałem tuż obok prawego słupka pokonał Grzegorza Drazika.

W 73 minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. W polu karnym piłkę ręką dotknął interweniujący Oleh Tarasenko, a rzut karny na gola zamienił silnym strzałem Adam Wolniewicz.

Wynik do końca spotkania już się nie zmienił, a wraz z ostatnim gwizdkiem rozpoczął się... pokaz fajerwerków.

- Przede wszystkim gratuluję naszym piłkarzom postawy, że po dwóch porażkach podnieśliśmy się i wygraliśmy z silnym rywalem. To jest nasz sukces - powiedział tuż po meczu trener "biało-niebieskich", Piotr Zajączkowski.

Następny mecz olsztynianie rozegrają również w piątek. Przeciwnikiem na wyjeździe będzie Odra Opole Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30.

Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie Zdrój 2:1 (1:0)

1:0 - Grzegorz Lech 26' (k.)
2:0 - Maciej Pałaszewski 67'
2:1 - Adam Wolniewicz 73' (k.)

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Ołeh Tarasenko, Jakub Mosakowski (82' Wojciech Hajda), Artur Siemaszko (46' Waldemar Gancarczyk), Maciej Pałaszewski (77' Paweł Głowacki), Wiktor Biedrzycki, Grzegorz Lech, Mateusz Gancarczyk, Szymon Sobczak

GKS 1962 Jastrzębie Zdrój: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Bartosz Jaroszek (73' Adam Żak), Dawid Gojny, Rafał Adamek, Damian Tront, Marek Mróz (59' Łukasz Norkowski), Patryk Skórecki (59' Michał Bojdys), Kamil Jadach, Kamil Adamek

Żółte kartki: Sobczak, Tarasenko, Hajda (Stomil); Jaroszek, R.Adamek, Bojdys, Wolniewicz (GKS 1962 Jastrzębie)

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)