Ostatnia aktualizacja 2023-10-23 13:08

Stomil pokonał lidera! [ZDJĘCIA]

Radość zdobywcy drugiej bramki, Filipa Wójcika

Przed własną publicznością podopieczni Janusza Bucholca pokonali lidera rozgrywek, Kotwicę Kołobrzeg.

Trener Janusz Bucholc nie dokonał żadnej zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu z zremisowanym 1:1 meczem z Olimpią Elbląg. Na ławce rezerwowych po kilku tygodniach pojawił się Bartosz Florek, który ostatnio grał w rezerwach. Na mecz do Jezioran z DKS-em Dobre Miasto pojechał m.in. Marcin Stromecki czy Kacper Kondracki.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Piotra Urbana z Warszawy odbyła się miła uroczystość. Kapitan olsztyńskiej jedenastki Karol Żwir odebrał pamiątkową koszulkę za rozegranie 150. spotkań w barwach Dumy Warmii. Spotkanie z Kotwicą było jego meczem numer 151.

W pierwszej odsłonie spotkania kibice nie obejrzeli żadnej bramki. Olsztynianie w tej części gry mieli dwie dogodne sytuacje na strzelenie bramki. Najpierw Filip Laskowski z sześciu metrów głową nie potrafił nawet w bramkę. Pod koniec pierwszej części gry Michał Karlikowski huknął mocno z woleja, ale piłka niestety zatrzymała się na poprzeczce.

Stomil zyskał inicjatywę w drugiej połowie. Olsztynianie stworzyli kilka ciekawych akcji m.in. w 59 minucie olsztyński zespół skonstruował ładną kombinacyjną akcję. Karol Żwir wycofał piłkę do Huberta Krawczuna, ten wystawił piłkę Filipowi Wójcikowi, a ten zamiast skierować piłkę do siatki, to kopnął prosto i... piłka przeleciała obok bramki.

W 62 minucie Stomil objął prowadzenie. W polu karnym w dogodnej sytuacji znalazł się Filip Wójcik, minął obrońcę, uderzył z lewej nogi. Bramkarz Kotwicy Krystian Michalski to wybronił, ale przy uderzeniu Karola Żwira bramkarz Kotwicy był już bezradny. Ponad 1000 widzów na trybunach uradowało się po raz pierwszy w tym meczu.

W 77 minucie Stomil podwyższył prowadzenie. Przepięknym uderzeniem prosto w okienko popisał się Filip Wójcik.

Chwilę później goście za sprawą Arona Stasiaka (były piłkarz Olimpii Elbląg) strzelili kontaktową bramkę. Kibice na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a byli świadkami nerwowej końcówki, ale na szczęście piłkarzom Stomilu udało się wywalczyć komplet punktów przed własną publicznością. Ostatni raz podopieczni Janusza Bucholca wygrali miesiąc temu z Sandecją Nowy Sącz.

Po zakończonym spotkaniu Lukáš Kubáň został ukarany czerwoną kartką za dyskusję z arbitrem tego spotkania (Piotr Urban z Warszawy).

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Spotkanie zaplanowano na sobotę (28 października 2023 roku) o godzinie 19:23.

Stomil Olsztyn - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (0:0)

1:0 - Karol Żwir 62'
2:0 - Filip Wójcik 77'
2:1 - Aron Stasiak 79'

Stomil: Łukasz Jakubowski - Filip Wójcik, Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Lukáš Kubáň, Michał Karlikowski, Karol Żwir, Michal Bezpalec, Filip Laskowski, Hubert Krawczun, Piotr Kurbiel (88' Bartosz Florek)

Kotwica: Krystian Michalski - Łukasz Kosakiewicz (75' Michał Kozajda), Piotr Witasik, Sebastian Murawski, Cezary Polak, Tomasz Kaczmarek (75' Patryk Pytlewski), Josip Šoljić (53' Aron Stasiak), Michał Cywiński (85' Zak Abbott), Filipe Oliveira, Olaf Nowak, Filip Kozłowski

Żółte kartki: Kurbiel, Wójcik, Kubáň, Bezpalec (Stomil); Kozłowski, Cywiński (Kotwica)

Czerwona kartka: Lukáš Kubáň (po meczu, Stomil, za obrazę sędziego)