Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2017-01-27 20:28

Stomil pokonał trzecioligowy Sokół Ostróda [ZDJĘCIA, SKRÓT MECZU]

W trzecim spotkaniu sparingowym przed rozpoczęciem rundy wiosennej I ligi, olsztyński Stomil pokonał trzecioligowy Sokół Ostróda 3:2.

- Pierwsza połowa od strony taktycznej organizacji gry była na naprawdę dobrym poziomie - mówił tuż po spotkaniu szkoleniowiec Stomilu, Adam Łopatko. - W drugiej częsci gry było trochę za dużo wariactwa i ułańskiej fantazji, bowiem powinniśmy, tak jak w pierwszej połowie, ten mecz kontrolować. Momentami prostymi środkami Sokół przedostawał się pod naszą bramkę i strzelił dwie bramki.

Wszystkie gole padły w drugiej odsłonie spotkania. Strzelanie rozpoczęli olsztynianie, jednak piłkarze Sokoła zdołali w ciągu kilkunastu minut wyjść... na prowadzenie. Stomil wyrównał w 70 minucie za sprawą powracającego po kontuzji Tomasza Zahorskiego, natomiast decydujący cios "biało-niebiescy" zadali siedem minut później za sprawą Krzysztofa Szewczyka.

W sobotni poranek "biało-niebiescy" wyruszą na tygodniowy obóz do Zielonki pod Warszawą. Tam, w najbliższą środę, rozegrają mecz kontrolny z drugoligową Polonią Warszawa. Natomiast na kolejną sobotę zaplanowano grę kontrolną z występującym w tej samej klasie rozgrywek Chrobrym Głogów. Miejsce sparingu nie jest jeszcze znane.

W dotychczasowych spotkaniach kontrolnych olsztynianie grali dwa razy z trzecioligowcami. Najpierw zremisowali z Mazurem Ełk 0:0, następnie pokonali Hurangan Morąg 2:1.

Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn 2:3 (0:0)

0:1 - Aleksander Karbowiak 50'
1:1 - Kamil Smyt 57'
2:1 - Robert Hirsz 68' (k.)
2:2 -Tomasz Zahorski 70'
2:3 - Krzysztof Szewczyk 77'

Sokół Ostróda: Kamil Kotkowski - Adrian Pluta, Kamil Maternik, Łukasz Buczkowski, Adrian Korzeniewski, Michał Danilczyk, Kamil Dmowski, Michał Jankowski, Damian Szczepański, Robert Hirsz, Cezary Nowiński. Grali także: Kamil Smyt, Kacper Wojciechowski, Karol Roszkiewicz,Roman Mykytyn, Bartłomiej Wójcik.

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (65' Adrian Serowiec) - Krystian Słowicki (46' Marcel Ziemann), Arkadiusz Czarnecki (46' Igor Biedrzycki), Jakub Mosakowski (46' Piotr Klepczarek), Jarosław Ratajczak (46' Wojciech Dziemidowicz), Łukasz Suchocki (46' Krzysztof Szewczyk), Paweł Głowacki (46' Wiktor Biedrzycki), Grzegorz Lech (46' Łukasz Jegliński), Tsubasa Nishi (46' Karol Żwir), Patryk Kun (46' Aleksander Karbowiak), Rafał Kujawa (31' Rafał Śledź, 61' Tomasz Zahorski)