Dziś jest: 14.05.2024
Imieniny: Bonifacego, Dobiesława
Data dodania: 2012-04-28 20:44

Stomil Olsztyn - Okocimski Brzesko 1:2 (0:2)

W hicie II ligi wschodniej, Stomil Olsztyn przegrał z liderem - Okocimskim Brzesko 1:2 (0:2). Tym samym olsztynianie zakończyli po niemal dwóch latach piękną serię 27 ligowych spotkań bez porażki na własnym stadionie. Zobacz obszerną fotogalerię!

Pierwsza bramka padła po szybko przeprowadzonej kontrze, gdzie w 17 minucie Piotr Darmochwał lekko, ale precyzyjnie uderzył w prawy róg bramki strzeżonej przez Piotra Skibę. Druga bramka dla gości padła po ewidentnym błędzie olsztyńskiego bramkarza, który po dośrodkowaniu jednego z zawodników Okocimskiego wypuścił piłkę z rąk, a ta przekroczyła linię bramkową.

W 58 minucie odżyły nadzieje olsztyńskich kibiców. Łukasz Suchocki znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, jednakże nieprzepisowo zatrzymał go w polu karnym obrońca gości - Radosław Jacek. Sędzia z Łodzi bez żadnego zawahania wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów, a obrońcy gości pokazał czerwoną kartkę. Do piłki podszedł Paweł Łukasik, i choć bramkarz Dawid Mieczkowski wyczuł intencje strzelca, nie zdołał wybić piłki i ta zatrzepotała w siatce.

Olsztynianie niemal przez całą drugą część gry nie schodzili z połowy gości i mieli szanse na zdobycie kolejnych bramek, jednakże dziś ich celowniki nie były odpowiednio nastawione - Krzysztof Filipek trafił w poprzeczkę, natomiast Michał Świderski w słupek.

Tym samym Okocimski Brzesko potwierdził, iż jest niezwykle silną drużyną i awans jest w pełni zasłużony. Warto dodać, iż po zdobyciu pierwszej bramki, piłkarze gości usiedli na murawie markując "wpłynięcie do I ligi".

0:1 - Piotr Darmochwał (17')
0:2 - Piotr Skiba (36' s.)
1:2 - Paweł Łukasik (59' k.)

Stomil Olsztyn: Skiba - Bucholc, Baranowski, Stefanowicz, Strzelec (64' Świderski), Biedrzycki, Suchocki, Jegliński, Tunkiewicz (62' Michałowski), Kun, Łukasik (64' Filipek)

Okocimski Brzesko: Mieczkowski - Szymonik, Jacek, Urbański, Wawryka, Pyciak (66' Baliga), Darmochwał (83' Wieczorek), Dynarek, Wojcieszyński (62' Cegliński), Lytvynyuk, Smółka

Źółte kartki: Ubrański, Pyciak, Szymonik (Okocimski) - Filipek (Stomil)
Czerwone kartki: Jacek (Okocimski)

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)