Imieniny: Igi, Miry, Władysławy
Data dodania: 2012-09-10 07:45

Iwona Starczewska

Stomil Olsztyn - Kolejarz Stróże: mecz kartek

Nie takiego wyniku oczekiwali olsztyńscy kibice, którzy od początku niedzielnego meczu obserwowali swoją drużynę w doskonałej formie. Początkowej przewagi nie udało się jednak utrzymać - Stomil zremisował w Stróżach z tamtejszym Kolejarzem.

W tym meczu emocji nie brakowało. Stomil rozpoczął doskonale, wskazując na wysoką formę zawodników. Już w 20 minucie meczu były tego skutki – Kalonas w pięknym stylu pokonuje bramkarza gospodarzy. Na drugi strzał Stomilu nie trzeba było długo czekać – trzy minuty po bramce Kalonasa – trafia Świderski.

Szczęście Stomilu nie trwało jednak zbyt długo. W 47 minucie Kowalczyk swoim strzałem stanowczo stopuje biało-niebieskich topiąc ich przewagę. Wolański jedynie dopełnia całość – pokonując naszego bramkarza w 67 minucie – ustanawiając tym samym wynik meczu 2:2.

To spotkanie można nazwać meczem kartek. Siedem żółtych i jedną czerwoną - zobaczyli w sumie zawodnicy obu drużyn. Biało-niebieskim dyktowane były cztery żółte i jedna czerwona (Paweł Baranowski w 33 minucie faulował w polu karnym – red.).

Na koncie Stomilu jest pięć punktów. Kolejny mecz zagramy u siebie – 16 września z Zawiszą Bydgoszcz.

0:1 - Kalonas (20'), 0:2 - Świderski (23') 1:2 - Kowalczyk (47'), 2:2 - Wolański(67')

Kolejarz Stróże - Stomil Olsztyn 2:2 (0:2)

Stomil: Ptak - Bucholc, Baranowski, Koprucki, Głowacki - Świderski (66' Kun), Tunkiewicz, Jegliński (90' Glanowski), Kalonas, Strzelec - Łukasik (37' Remisz).