Stomil może zostać ukarany walkowerem. Klub pisze do PZPN-u

Data dodania: 2018-03-13 15:50:36, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Stomil może zostać ukarany walkowerem. Klub pisze do PZPN-u

Po tym jak z powodu złego stanu murawy na stadionie w Olsztynie odwołano mecz Stomilu z Ruchem Chorzów, zarząd Ruchu zwrócił się do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej z wnioskiem o zweryfikowanie meczu jako walkower. Co na to Stomil?

Ruch zawnioskował o walkower, po tym jak ze względu na zły stan murawy w Olsztynie spotkanie zostało odwołane. W swoim wniosku Ruch przywołuje regulamin, zgodnie z którym zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na niekorzyść drużyny, która nie przygotowała boiska do gry.

Jak wskazuje Ruch, mecze o Mistrzostwo Nice I Ligi muszą być rozgrywane na stadionach spełniających wymogi licencyjne określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Nice I Ligi PZPN. Klub jest w pełni odpowiedzialny za przygotowanie stadionu do gier mistrzowskich. Klub, który nie dopełnił tego obowiązku, i z winy którego zawody nie doszły do skutku, ponosi stosowne konsekwencje regulaminowe oraz pokrywa przeciwnikowi wszystkie koszty związane z przyjazdem na nie odbyty mecz.

W uzasadnieniu wniosku Ruch Chorzów podnosi, że na kilka dni przed planowanym rozegraniem meczu, dysponował informacjami o złym stanie murawy, który uniemożliwi rozegranie meczu w zaplanowanym terminie.

Co na to klub Stomil Olsztyn? Klub w nawiązaniu do prośby PZPN-u o ustosunkowanie się do sprawy odwołania meczu, wyjaśnia że zaistniała sytuacja nie wynikała z zaniedbań ze strony klubu. Klub wyjaśnia, że nie ma wpływu na pewne anomalie pogodowe szczególnie w okresie jesienno-zimowym oraz zimowo-wiosennym. Stomil wyjaśnia też, że przygotowanie boiska rozpoczęło się na wiele dni przed planowanym meczem. Murawa została odpowiednio przygotowana, a dzień przed meczem na obiekcie odbył się trening. Stomil proponuje również, by mecz został rozegrany w terminie, który zostanie ustalony pomiędzy sztabami trenerskimi Stomilu i Ruchu.

Teraz decyzję w tej sprawie podejmie PZPN. Ma ona zapaść w środę.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.