Dziś jest: 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Jana, Sykstusa
Data dodania: 2018-12-01 18:31

Stomil grał do końca i to się opłaciło. Remis z ŁKS-em [ZDJĘCIA]

Przez cały mecz olsztyńscy kibice dawali do zrozumienia, że "Stomil nigdy nie zginie"

W ostatnim spotkaniu w tym roku, piłkarze Stomilu zremisowali na własnym stadionie z Łódzkim Klubem Sportowym.

Trener Stomilu, Piotr Zajączkowski, z meczu z ŁKS-em ze względu na cztery żółte kartki nie mógł skorzystać z dwóch podstawowych zawodników: Grzegorza Lecha i Łukasza Jeglińskiego. W ich miejsce od pierwszych minut na placu gry zobaczyliśmy Miłosza Trojaka i Remigiusza Szywacza.

Wynik spotkania w 17 minucie otworzył Wojciech Łuczak, który kompletnie nie pilnowany w polu karnym pięknym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Piotrowi Skibie.

Na odpowiedź olsztynian nie trzeba było długo czekać, bowiem osiem minut później stan meczu wyrównał, występujący w dzisiejszym meczu na pozycji pomocnika, Lukáš Kubáň. Wprawdzie przy strzale olsztyńskiego zawodnika ełkaesiacy domagali się rzutu wolnego, sędzia główny spotkania ze Stalowej Woli nie dopatrzył się przewinienia na piłkarzu gości.

Po przerwie olsztyńska obrona popełniła podobny błąd co w pierwszej odsłonie meczu. W 49 minucie ponownie nie pilnowany w polu karnym znalazł się tym razem Maciej Wolski, który bez większych problemów pokonał Skibę.

Cenny punkt stomilowcy uratowali za sprawą Tomasza Zająca w 87 minucie spotkania.

Olsztynianie zakończyli tegoroczne rozgrywki na 16. pozycji (spadkowa - dop. autor) z dorobkiem 22 punktów. "Biało-niebiescy" do treningów wrócą na początku stycznia. Już teraz wiemy jednak, że czterech piłkarzy nie zobaczymy na wiosnę w Olsztynie. Stomil za  porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Ernestem Dzięciołem, Szymonem Jaroszem i Adrianem Serowcem. Na wiosnę na zobaczymy także Remigiusza Szywacza, któremu zakończyło się wypożyczenie z GKS-u Tychy.

Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 2:2 (1:1)

0:1 - Wojciech Łuczak 17'
1:1 - Lukáš Kubáň 25'
1:2 - Maciej Wolski 49'
2:2 - Tomasz Zając 87'

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz (65' Tomasz Zając), Lukáš Kubáň, Miłosz Trojak, Paweł Głowacki (73' Marcin Stromecki), Dominik Kun, Wołodymyr Tanczyk, Michał Góral (57' Rafał Śledź)

ŁKS Łódź: Michał Kołba - Artur Bogusz, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Kamil Rozmus, Dani Ramírez (85' Piotr Pyrdoł), Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Piątek, Maciej Wolski, Wojciech Łuczak, Rafał Kujawa (76' Jewhen Radionow)

Żółte kartki: Trojak (Stomil); Rozmus, Sobociński (ŁKS)

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

* * *

Zapis konferencji prasowej:

Piotr Zajączkowski, trener Stomilu: - Zespół ŁKS-u pokazał, że nie przypadkowo jest w ścisłej czołówce i walczy o awans. Jak już trener zaznaczył, mecz powinien być już wcześniej rozstrzygnięty na korzyść ŁKS-u. My z kolei walczyliśmy do końca. Przy wyniku 2:2 mieliśmy nawet jedną sytuację do wygrania tego spotkania. Ja też dziękuję zawodnikom za ten czas, który dane mi było pracować z tym zespołem. Był to dobry czas. W ośmiu meczach zdobyliśmy 12 punktów. Zawodnicy pokazali, że w tej biedzie, w tych trudnych warunkach można dobrze grać w piłkę, walczyć i mam nadzieję, że dane nam będzie dalej pracować w tym klubie; że sytuacja finansowa zdecydowanie się poprawi.

Kazimierz Moskal, trener ŁKS-u: - Myślę, że był taki moment kiedy mieliśmy spotkanie całkowicie pod kontrolą i mogliśmy strzelić kolejną bramkę. Nie udało się i zostaliśmy skarceni. Remisujemy 2:2 chociaż chcieliśmy tutaj wygrać i myślę, że byliśmy bliscy tego. Czasem jest tak, że to co się dzieje na boisku nie ma nic wspólnego z końcowym wynikiem. Dziękuję zawodnikom za całą rundę.