Stara-nowa koalicja w sejmiku

Data dodania: 2018-12-05 12:34:00, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Stara-nowa koalicja w sejmiku
Fot. Gustaw Marek Brzezin/Twitter

Pewna jest już koalicja w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. To porozumienie bez większych niespodzianek.

W wyborach samorządowych najwięcej mandatów w sejmiku, bo aż 12 trafiło do Koalicji Obywatelskiej. Drugą siłę stanowi PiS - 11 mandatów. Ludowcy otrzymali zaś 7 mandatów.

W miniony wtorek Nowoczesna, PO i PSL oficjalnie podpisały porozumienie o współpracy w województwie warmińsko-mazurskim.

Wybrano także wicemarszałków województwa. Zostali nimi Miron Sycz i Marcin Kuchciński z PO. Platforma dostała również miejsce w zarządzie – zajmie je Jolanta Piotrowska. W zarządzie znalazła się także przedstawicielka PSL - Sylwia Jaskulska.

Przewodniczącą prezydium została Bernadeta Hordejuk z PO. W składzie są także Edward Adamczyk z PSL, Grażyna Kluge z PO i Zbigniew Homza z Nowoczesnej.

Marszałkiem pozostał, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Gustaw Marek Brzezin z PSL.

Na kogo zagłosujesz w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego?

 • + KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA, PO, PSL, SLD, .N, ZIELONI
 • + KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
 • + KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
 • + KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS
 • + KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 • + KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Podatnik Olsztyn. 2018-12-07 04:31:56
  Stal i beton z Olsztyna wybrał zło ! I znów w Filharmonii Olsztyn uroczystości , Cateringi i oczywiście czerwony dywan za nasze podatki. A obok nie czynna winda dla niepełnosprawnych ,gdzie koczują bezdomni , płytki chodnikowe wystające można połamać kości albo zostać kaleką ! Najpierw 8 lat teraz Cztery lata walki z wiatrakami z PO. i PSL. To jest Patologią . Powtórzę Rolnicy powinni produkować żywność a nie zajmować się polityką . Efekty widać przez 8 lat. To jest Patologiczne.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Społeczniczka 2018-12-06 14:57:18
  Pampuchowi nie zapomnimy jego stanowiska w sprawie aborcji.
  Odpowiedz Oceń: 8 0 Zgłoś treść
 • Olsztynianka z Ratusza 2018-12-05 20:55:39
  Podobno wiceprezydent popadł w niełaskę i nie będzie to w ratuszu. Dyplomatycznie nżywa się to: pragnie poświęcić się pracy na rzecz samorźadu województwa. Jednym słowem jak zwał tak zwał nie będzie z nominacji piastował funkcję I wiceprezydenta. Dla nas to wspaniała wiadomość. Chyba zwolni się niedługo funkcja prezesa ZNP w Olsztynie? Nic nie chcę sugerować ale to dobra praca. Chyba dam na mszę za to wydarzenie...
  Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść
 • Nauczycielka 2018-12-05 15:40:07
  Nie widzę w składzie Zarządu wiceprezydenta Olsztyna znawcy Konstytucji, bywalca demonstracji pod sądami. My nie chcemy go widzieć. Bez polotu. PO też niechętnie chce go znać. A może juz iść na emeryturę.
  Odpowiedz Oceń: 12 2 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.