Sprzątanie Świata w Olsztynie! Zobacz jak dzieci poradziły sobie ze śmieciami

Ostatnia aktualizacja 2012-09-18 19:31:35, TomekGrabowski
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Sprzątanie Świata w Olsztynie! Zobacz jak dzieci poradziły sobie ze śmieciami

Kocham, lubię, szanujęnie śmiecę - pod takim hasłem w całej Polsce odbyło się coroczne sprzątanie świata. W akcji wzięły również udział placówki szkolno-wychowawcze z Olsztyna. My postanowiliśmy przyłączyć się do dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 30.

- Postanowiliśmy wybrać się na teren znajdujący się niedaleko szkoły. Mamy tu las i łąkę i jeżeli wysprzątamy tę okolicę, skorzystamy na tym podwójnie. Często wybieramy się tu z dziećmi, gdzie mogą na własne oczy poznać kawałek przyrody. Jeśli będzie czysto takie wyście sprawi nam większą radość - mówi Pani Maja, wychowawczyni klasy 3A.

Jak przekonaliśmy się na własne oczy mieszkańcy Olsztyna wyrzucają do lasów nie tylko butelki po alkoholu, ale także stare ubrania, buty czy zapalniczki.

Przypomnijmy, że za zaśmiecanie lasu może być nałożona grzywna w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł, a 1000 zł za więcej niż jedno przewinienie.

Źródło: inf. własna

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze