Sprawdzali ciężarówki jeżdżące na plac budowy obwodnicy

Data dodania: 2017-03-21 07:50:11, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Sprawdzali ciężarówki jeżdżące na plac budowy obwodnicy

Olsztynianie skarżą się na przeładowane, pędzące na plac budowy obwodnicy Olsztyna ciężarówki. To właśnie ze względu na te sygnały policjanci i inspekcja transportu drogowego podjęła decyzję o kontroli.  

Policjanci razem z funkcjonariuszami ITD przeprowadzili akcję kontroli pojazdów ciężarowych pracujących przy budowie obwodnicy Olsztyna. Działania powstały w związku z sygnałami ze strony mieszkańców miasta.

Punkty kontrolne zlokalizowane były w dwóch miejscach: na ul. Lubelskiej oraz na DK 16, na wysokości miejscowości Dobrąg.

Funkcjonariusze sprawdzali m. in. wagę pojazdów, ich stan techniczny oraz czas pracy kierowców. Podczas kontroli ujawniono między innymi liczne przeładowania pojazdów, brak legalizacji tachografów, brak badań oraz zły stan techniczny.

Na kierowców nałożone zostały mandaty karne. W uzasadnionych sytuacjach policjanci zatrzymywali również dowody rejestracyjne.

To już kolejna taka wspólna akcja Policji i ITD. Jak mówią funkcjonariusze, działania tego typu będą powtarzane, a kierowcy, którzy łamią przepisy będą pociągani do odpowiedzialności.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.