Sprawa Małkowskiego wciąż bez rozstrzygnięcia

Data dodania: 2018-12-04 12:19:54, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Sprawa Małkowskiego wciąż bez rozstrzygnięcia
Czesław Jerzy Małkowski podczas spotkania z wyborcami

Wciąż nie zapadł wyrok w procesie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego, któremu zarzuca się gwałt na jednej z urzędniczek ratusza. Sąd wyznaczył właśnie kolejne terminy rozpraw.

Listopadowe rozprawy w procesie Małkowskiego nie przyniosły rozstrzygnięcia. Sąd Rejonowy w Olsztynie ustalił więc kolejne terminy. Rozprawy odbędą się kolejno 7 i 14 grudnia.

Małkowski, podczas kampanii wyborczej przed tegorocznymi wyborami samorządowymi, w których walczył o urząd prezydenta, zapewniał, że jest niewinny.

- Niebawem będzie wyrok, zapewniam, uniewinniający - mówił Czesław Jerzy Małkowski.

Przypomnijmy, we wrześniu 2016 roku po 4 latach procesu sąd rejonowy w Ostródzie wydał wyrok w sprawie Czesława Małkowskiego. Sąd uznał go za winnego  gwałtu na jednej z urzędniczek olsztyńskiego ratusza. Sąd wymierzył mu karę 5 lat pozbawienia wolności oraz 6-letni zakaz pełnienia kierowniczych funkcji w administracji publicznej, a także 6-letni zakaz zbliżania się i kontaktowania z główną pokrzywdzoną w sprawie o gwałt.

Od wyroku odwołał się nie tylko obrońca Małkowskiego, ale i prokuratura, żądająca wyższej kary dla Małkowskiego. Oba odwołania trafiły do Sądu Okręgowego w Elblągu. Ten miał wydać ostateczny wyrok w tej sprawie. Sędzia zdecydował jednak cofnąć sprawę do ponownego rozpatrzenia w ostródzkim sądzie.

Sprawa na początku maja 2017 roku została przekazana jednak do merytorycznego rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Olsztynie. Stało się tak, ponieważ Sąd Rejonowy w Ostródzie uznał się niewłaściwym miejscowo do jej rozpatrzenia.

Jakie będzie rozstrzygnięcie olsztyńskiego sądu? Być może dowiemy się jeszcze przed świętami.

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • Jesus_Krzysztof 2018-12-04 21:24:41
  Katole to są pierdolone pedały w dupę. W chuju was mam, a wy mi będziecie mowili o miłosierdziu? Policzek drugi nadstawić? Ja wam mogę dupę nadstawić, zebyście mi oblizali, pedały pierdolone. Ja i murzyna kocham i żółtka, mogę i za allaha czy budde umżeć, ale jana pawła i was katole hipokryci to bym zajebał. Ament.
  Odpowiedz Oceń: 46 11 Zgłoś treść
 • Współpracownik 2018-12-04 15:59:11
  jak mógł być gwałt, skoro była jego kochanką? Lafirynda przypomniała sobie, że została zgwalcona jak źródło finansowania się skończyło? Żałosne babsko i do tego brzydka jak noc listopadowa....nikt jej nie chciał to podstarzały Czesiek do bzykania był wtedy lepszy niż nikt...i było dobrze a potem niby gwałt hahahaha
  Odpowiedz Oceń: 18 15 Zgłoś treść
 • Młody 2018-12-04 13:23:51
  Tak właśnie działają polskie sądy. Sprawa toczy o gwałt toczy się latami. Patologia
  Odpowiedz Oceń: 35 3 Zgłoś treść
 • AntyFRO 2018-12-04 13:22:11
  Kabareton.... ile to już trwa
  Odpowiedz Oceń: 23 0 Zgłoś treść
 • Ewa53 2018-12-04 12:57:41
  nie ma dymu bez ognia
  Odpowiedz Oceń: 12 1 Zgłoś treść
 • ... 2018-12-04 12:49:56
  Wyrok skazujący pod choinkę? :D
  Odpowiedz Oceń: 20 8 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.