Sposób na kilogramy? Zakupy!

Data dodania: 2010-03-11 11:19:01, Natalia
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Niepotrzebne diety cud, głodówki, ograniczanie jedzenia czy ciężkie ćwiczenia. Okazuje się, że aby schudnąć wystarczy po prostu... robić zakupy!

 

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich pań: badania przeprowadzone na zlecenie jednej z brytyjskich sieci handlowych wykazały, że zakupy są skutecznym sposobem na spalenie nadwyżki kalorii! Co więcej statystyczna przedstawicielka płci pięknej co roku, na buszowanie pomiędzy sklepowymi półkami, traci niemal 48 tysięcy kalorii. Taki sam efekt daje 25 dni głodówki i 246-kilometrowy spacer.

Mało tego, zakupy mają jeszcze inne dobre strony. Podczas wyprawy do sklepu panie wykonują średnio 7000 tysięcy kroków, co stanowi aż 3/4 dziennej normy. Według badań samo dźwiganie zakupów daje niemal takie same rezultaty, jak ćwiczenia fizyczne. Efekt taki sam, a ile przyjemniej, prawda drogie panie?

Trzeba jednak zauważyć, że zakupy, niestety, mają także swoje minusy. Wybieranie, porównywanie i płacenie zajmuje nam średnio 7 dni w roku. Panie podczas jednych zakupów pokonują mniej więcej 4,5-kilometrowy dystans, co trwa 2,5 godziny. To jednak nie czas, a finanse są największym problemem, choć i na to można znaleźć usprawiedliwienie czy też przymknąć oko w myśl pewnej znanej zasady. Panowie, nawet jeżeli łapiecie się za głowę podczas płacenia rachunków, pamiętajcie: cel uświęca środki! Zakupy, zamiast diety wprawiającej w histerię czy przygnębienie, to chyba niezbyt wysoka cena za spokój swój i partnerki:)

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • mężczyzna 2010-03-12 09:39:42
  A podobno to my faceci jesteśmy prosto zbudowani, a tu się okazuje, że wystarczy wpuścić babę do sklepu i będzie biegać do upadłego. I kto tu ma prostą konstrukcję? :):):)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • kobieta :) 2010-03-11 12:31:24
  Oj Stachu nie znasz się na kobietach:P
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Stachu 2010-03-11 12:29:07
  to moze i jest sposob na odchudzenie, ale co najwyzej meskiego portfela. Nawet jak facet chce sobie kupic w spokoju sweterek, to dziewczyna i tak zaciagnie go do sklepu z damskimi ciuchami, pod pozorem ze chce tylko zobaczyc jakie tam sa "fajne promocje" :D
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • kobieta:) 2010-03-11 12:22:58
  Wspaniała wiadomość!!!! Ja w takim razie bardzo lubię się odchudzać:)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.