Spektakl ''Dziadek do orzechów'' wraca na scenę olsztyńskiej filharmonii

Data dodania: 2013-12-02 13:59:36, Iwona Starczewska
Ostatnia aktualizacja 2014-07-15 11:24:47
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Spektakl ''Dziadek do orzechów'' wraca na scenę olsztyńskiej filharmonii

Niesamowite widowisko, piękna muzyka i magiczne stroje po prostu ''Dziadek do orzechów''. Spektakl, który powstał w ubiegłym roku z inicjatywy Piotra Sułkowskiego i Iwony Pavlović wraca na scenę olsztyńskiej filharmonii.

Spektakl do muzyki Piotra Czajkowskiego z udziałem młodych tancerzy z Olsztyna i okolic powstał w ubiegłym roku z inicjatywy Iwony Pavlović i Piotra Sułkowskiego, dyrektora olsztyńskiej Filharmonii. Spektakl to niezwykłe widowisko taneczno-muzyczne, w które zaangażowano tancerzy z wielu olsztyńskich klubów i szkół tańca.

 

Nasza „wersja olsztyńska”, jest swobodną fantazją na temat wątków baletu Czajkowskiego, tańczoną do jego niezapomnianej muzyki. Zobaczymy następujące style tańca: współczesny, klasyczny, modern, jazz, improwizację ruchową, hip-hop, breakdance, popping, clown walk, locking, hip-hop/video clip, towarzyski, dancehall, flamenco, taniec brzucha.

Na przedstawienie składają się następujące obrazy:

Akt I:

Uwertura – Rozpoczęcie wigilii – Nowi goście – Wigilijna niespodzianka – Czarodziej przynosi prezenty – Rozejście się gości wigilijnych i szaleństwa zabawek – Bitwa – Walc śnieżynek.

Akt II:

Podróż Czarodzieja, Klary i Księcia – Taniec hiszpański – Taniec arabski – Taniec chiński – Jamajka – Taniec rosyjski – Klaun – Klara – Książę – Miłość – Coda – Walc kwiatów – Finał.

 

Ten, kto w ubiegłym roku przegapił spektakl – w tym roku koniecznie musi nadrobić zaległości.

Pierwszy spektakl już 6 grudnia o godzinie 10.00.

Ceny biletów uzależnione od dnia i godziny spektaklu. Więcej tu->

„Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego w rezyserii Iwony Pavlović: 

» Kierownictwo muzyczne – Piotr Sułkowski,

» Reżyseria i kierownictwo taneczne – Iwona Pavlović,

» Światło i obraz – Ada Bystrzycka,Soliści widowiska (zamiennie): 

» Czarodziej - Bartosz Pawlicki / Przemek Świercz,

» Klara - Aleksandra Jaworska / Katarzyna Stocka,

» Dziadek, Książę - Rafał Kabungwe / Rafał Milcewicz,

» Mała Klara - Alicja Wilczewska / Julianna Kostrubska,

» Brat Klary - Mikołaj Szyłański / Piotr Dolat,

» Chłopak Zły - Dawid Rostkowski / Dawid Sadlak,

» Lalka Zadziorna - Małgorzata Szyłejko / Agnieszka Szatkowska,

» Lalka Łagodna - Daniela Okuniewska / Angelika Murzyn,

» Pajac - Sławomir Paś / Mateusz Wieremiej,

» Klaun - Damian Bieńkowski,

» Królowa Śnieżynek - Angelika Tołoczko. 

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.