Dziś jest: 12.05.2024
Imieniny: Achillesa, Dominika
Data dodania: 2012-07-25 19:35

Sparing: Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków 3:1 (2:0)

W ostatnim spotkaniu sparingowym przed rozpoczęciem rozgrywek I ligi, Stomil Olsztyn wygrał z II-ligowym Zniczem Pruszków 3:1. Zobacz naszą obszerną fotorelację!

Spotkanie kontrolne mogło się podobać skromnie zgromadzonej publiczności. Oba zespoły chciały pokazać się z jak najlepszej strony, ale to Stomil schodził na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw zamieszanie przy linii bramkowej wykorzystał Łukasz Suchocki i główką skierował piłkę do siatki. Drugi gol padł po kontrze, gdzie znakomicie obrońcami gości "zakręcił" Mindaugas Kalonas i dograł na głowę Szymona Kaźmierskiego, który "szczupakiem" pokonał bramkarza gości.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca, jednak i w niej nie brakowało okazji bramkowych. Na listę strzelców wpisał się  Paweł Łukasik po koronkowej wymianie podań Suchockiego i Michałowskiego. Honorową bramkę goście zdobyli w ostatniej minucie spotkania - jej autorem był Artur Januszewski, który najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego.

4 sierpnia olsztyński Stomil rozpocznie zmagania w I lidze. Jego pierwszym przeciwnikiem będzie zespół Dolcana Ząbki. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:30. Transmisję na żywo spotkania przeprowadzi telewizja Orange Sport.

Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków 3:1 (2:0)
1:0 - Łukasz Suchocki (7')
2:0 - Szymon Kaźmierowski (44')
3:0 - Paweł Łukasik (74')
3:1 - Artur Januszewski (90')

Stomil Olsztyn: Tomasz Ptak (46' Piotr Skiba) - Janusz Bucholc (68' Łukasz Suchocki), Paweł Baranowski (68' Andrzej Niewulis), Andrzej Niewulis (46' Rafał Remisz), Paweł Głowacki (46' Daniel Michałowski), Łukasz Suchocki (46' Michał Świderski), Robert Tunkiewicz (46' Michał Glanowski), Łukasz Jegliński (46' Krzysztof Filipek), Mindaugas Kalonas (68' Robert Tunkiewicz), Tomasz Strzelec (68' Paweł Głowacki), Szymon Kaźmierowski (46' Paweł Łukasik)

Źródło: własne