Śmiertelne potrącenie motocyklisty przez radiowóz. Sprawą zajmie się prokuratura w Giżycku

Data dodania: 2019-05-17 11:44:23, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Śmiertelne potrącenie motocyklisty przez radiowóz. Sprawą zajmie się prokuratura w Giżycku
Zdjęcie ilustracyjne

Prokurator Rejonowy w Olsztynie przekazał sprawę śmiertelnego potrącenia motocyklisty do prokuratury w Giżycku. Powodem takiej decyzji jest konieczność zachowania bezstronności, bo w wypadku uczestniczyli olsztyńscy policjanci.

Przypomnijmy, do wypadku doszło 22 kwietnia w okolicach Dobrego Miasta. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli 23-latka, jednak ten nie zatrzymał się. Gdy radiowóz wyprzedził motocyklistę, ten zjechał na drogę szutrową i po przejechaniu około 250 metrów przewrócił się. Niestety, młody mężczyzna zginął na miejscu. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu były obrażenia tułowia, doznane na skutek przejechania przez samochód. Od początku mówiło się, że policjanci przekroczyli swoje uprawnienia.

Teraz okazuje się, że Prokurator Rejonowy w Olsztynie przekazał sprawę do Giżycka.

- Po zebraniu wstępnego niezbędnego materiału dowodowego, na wniosek Prokuratora Rejonowego Olsztyn-Północ w Olsztynie, w dniu 7 maja 2019r. Prokurator Okręgowy w Olsztynie przekazał Prokuraturze Rejonowej w Giżycku do prowadzenia śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 22 kwietnia - informuje nas Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Taka decyzja była podyktowana dobrem sprawy.

- Przyczyną przekazania była konieczność zachowania bezstronności w sprawie, gdyż w wypadku uczestniczyli funkcjonariusze Policji z KMP w Olsztynie. Aktualnie Prokurator Rejonowy w Giżycku po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, podejmie dalsze czynności procesowe – wyjaśnia rzecznik prokuratury.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • kkkmf 2019-05-18 10:46:11
    W pierwszej kolejności powinno się taką sprawę przekazać do innej prokuratury. Jeśli już na początku śledztwa zostaną popełnione błędy lub zaniechania, to na kolejnych etapach może nie udać się przeprowadzić prawidłowo śledztwa.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.