Słono zapłacą za ''selfie'' w pasie drogi granicznej

Ostatnia aktualizacja 2017-02-17 14:12:29, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Słono zapłacą za ''selfie'' w pasie drogi granicznej

Strażnicy graniczni z Barcian ukarali dwóch turystów, którzy weszli na pas drogi granicznej, by zrobić sobie zdjęcie. W sumie za to ''selfie'' muszą teraz zapłacić 400 złotych mandatu.  

Dwóch mężczyzn, spędzających ferie na Mazurach, postanowiło zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska. Mieszkańcy powiatu grójeckiego widząc tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa zlekceważyli to i weszli na pas drogi granicznej w celu wykonania sobie...selfie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej patrolujący okolicę zauważyli ślady na śniegu prowadzące do znaku granicznego i z powrotem. Tak dotarli do turystów. 36-letni mężczyzna i jego 39–letni kolega przyznali się do popełnionego wykroczenia i otrzymali mandaty karne w kwocie po 200 złotych każdy.

Strażnicy graniczni przypominają, granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. na przejściach granicznych.

Nie wolno również wchodzić na pas drogi granicznej, oznaczony stosownymi tablicami PAS DROGI GRANICZNEJ WEJŚCIE ZABRONIONE.

Źródło: WMSG

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • myllas 2017-02-19 03:07:52
    Wyrażnie napisane nie przekraczać a nie "nie wchodzić"kiedyś wojsko czyli WOP czytać umiało teraz to Msw to i z czytaniem problem nie przyjmować mandatów sąd nauczy ich czytać.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze