Skanska oficjalnie właścicielem PUDiZ i WMPD

Ostatnia aktualizacja 2014-07-15 13:05:20, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

O przejęciu olsztyńskich spółek przez giganta jakim jest Skanska mówiono od dawna. Teraz - po załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności - oficjalnie można ogłosić, że Skanska stała się właścicielem PUDiZ i zależnego od niego Warmińsko-Mazurskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego (WMPD).

Fot. GDDKiA

Skanska, jedna z czołowych firm budowlanych w Polsce, stała się właścicielem spółki PUDiZ, wraz z tworzoną przez nią grupą kapitałową. PUDiZ posiada 100% udziałów w WMPD. Skanska przejmuje 100% udziałów PUDiZ, co daje firmie pełną kontrolę nad grupą.

- Zakładamy, że proces integracji obu spółek zajmie kilkanaście miesięcy. W pierwszej kolejności skupimy się na ujednoliceniu struktur liniowych z modelem obowiązującym w Skanska - mówi Dariusz Sołtysik, Wiceprezes Wykonawczy Skanska, odpowiedzialny za proces akwizycji.

Grupa PUDiZ należy do średniej wielkości firm na rynku budownictwa drogowego. Działa głównie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i realizuje kontrakty o wartości nieprzekraczającej 30 mln zł. PUDiZ posiada pełne zaplecze do realizacji kontraktów drogowych. Prowadzi także innowacyjne działania związane z projektowaniem mieszanek drogowych i zajmuje się utrzymaniem zieleni, konserwacją sygnalizacji świetlnych oraz oznakowania poziomego i pionowego, a także produkcją kostki brukowej i betonu towarowego. Grupa PUDiZ zatrudnia 450 osób, a jej przychody za 2010 rok wyniosły 160 mln zł.

Nabycie grupy PUDiZ związane jest z realizacją strategii Skanska zakładającej wejście na rynki geograficzne, na których firma nie była do tej pory obecna przez swoje struktury.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego Skanska działała dotychczas poprzez Oddział Budownictwa Drogowo-Mostowego w Gdańsku oraz Oddział Budownictwa Ogólnego w Warszawie. Wśród naszych kontraktów na tym terenie są m.in. północna obwodnica Iławy, rozbudowa systemu infrastruktury dla nowych terenów inwestycyjnych w dzielnicy Elbląga Modrzewina, przebudowa węzła transportowego Elbląg-Wschód, a także drogi krajowej nr 22 na odcinku II Chruściel-Maciejewo.

Skanska była także wykonawcą Regionalnego Centrum Informatycznego dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W ostatnich dniach podpisano także kontrakt na budowę nowego skrzydła szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie.

- Chcemy zająć mocną pozycję jako wykonawca kontraktów drogowych w północno-wschodniej Polsce, a PUDiZ to firma z zapleczem pozwalającym na realizację pełnego zakresu usług z tego segmentu budownictwa – mówi Krzysztof Andrulewicz, Prezes Skanska w Polsce.

Źródło: inf. Skanska

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • zniesmaczony 2014-09-04 17:01:52
  Kupa debili bojących się własnego cienia. Najgorsza firma na świecie zwalniajcie się szybko zanim sami Oni to zrobią. Pan .. jest niesłowną osobą i niewiarygodnym człowiekiem, nie wieżcie w żadne jego słowo, jak również Pani ... i wiele innych osób. Ja zostałem poszkodowany bardzo mocno nie tylko finansowo. Najgorsze dziadostwo, niema sensu tkwic w tym szambie. W tej firmie nie ma już fachowców wszystkich zwolnili, zostali ludzie z przypadku. Sami podwykonawcy kierują ruchem nie majac uprawnien.. kupa śmiechu.Praca od rana do nocy za grosze, niech biuro przyjdzie i postoi na drodze zobaczą co to znaczy. Załuję każdego dnia który tam spędziłem.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • sss 2012-10-13 20:03:02
  a jeszcze stawki.. pozal sie boze
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • aaa 2012-10-05 05:36:51
  Zwolnienia pełną parą i wyprzedaż sprzętu. Pogratulować
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Olsztynianin 2012-07-23 09:41:40
  Czy miasto będzie miało z tego tytułu jakieś wpływy z podatku ??? Zyski i podatki ominą Olsztyn szerokim łukiem !!!.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • naiwny 2012-07-22 22:25:55
  no i sie stalo ......szkoda mi tych co najbardziej poczuja giganta , a on ma nas w .....i zrobi co chce...tyle ze tak jak nasz rząd obiecywał a wyszlo ????? jak zwykle szambo!!!!!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ech 2012-05-14 10:01:32
  jak patrze na wasza pisownie to tez bym was zwolnil
  Odpowiedz Oceń: 0 3 Zgłoś treść
 • zawiedziony 2012-05-13 22:05:04
  pracuje w pudizie jeszcze takiego syfu niebyło jak jest teraz.miało być tak pięknie, mówią skanska firma rodzinna ale z rodziną to najlepiej to na zdjęciach.zwalniają powolutku i bez litośnie,nie patrzą na starz czy doświadczenie.a jeszcze panu bhp dali tyle włdzy ze czepia się nawet brudnych paznokci.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • pr 2012-04-30 08:44:53
  więkrzość z nas przechodziła inkorporację do Skanska i jakoś funkconujemy pracujemy wypłaty dostajemy :)
  Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść
 • pr 2012-04-30 08:42:24
  pomału nie zwalniają pracę dają wypłata zawsze na czs
  Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść
 • naiwny 2012-04-24 21:41:04
  mam nadzieje ze panowie z Skanaka nas nie pozwalniają...... ale pewnie tak bedzie ....narazie to zostały wspomnienia dobrej pracy i niezłych zarobków w PUDiZ....ech....
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.