Dyrektor MOK-u chce zamknąć instytucję, którą kieruje? ''Tabloidowa żenada''

Data dodania: 2019-03-28 15:25:19, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Dyrektor MOK-u chce zamknąć instytucję, którą kieruje? ''Tabloidowa żenada''

Od kilku dni na jednym z olsztyńskich portali można znaleźć sensacyjne doniesienia, że dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz, domaga się zamknięcia instytucji, którą kieruje. Sieniewicz ma dość nieprawdziwych doniesień i postanowił zabrać głos w sprawie.

Od kilku dni media w Olsztynie donoszą, że Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury chce zlikwidować placówkę, którą zarządza. Powodem tej sytuacji miała być rzekoma frustracja dyrektora wynikająca z faktu, że zamiast artystów, zatrudnieni są portierzy, sprzątaczki i ochraniarze. Kolejnym zarzutem miały być zróżnicowana forma Olsztyńskiego Lata Artystycznego oraz uznanie działalności badawczo-muzealnej za kulturę.

W związku z tym Mariusz Sieniewicz miał zaproponować likwidację MOK-u i otwarcie Centrum Kultury.

Okazuje się, że wszystkie te sensacyjne doniesienia są wyssane z palca. Dyrektor MOK miał dość plotek i zabrał głos w sprawie.

- Tam, gdzie się da, próbuję prostować tę tabloidową żenadę, zdając sobie jednak sprawę, że lepiej kopać się z koniem. Podczas wczorajszej (26 marca - red.) Komisji Kultury nakreśliłem możliwe warianty przemiany MOK łącznie z przekształceniem go w Centrum Kultury. Nie użyłem takiego sformułowania. I trzeba było naprawdę złej wiary, żeby w ten sposób ująć moje wystąpienie. Nie tylko ja, ale i inni uczestnicy spotkania przeczytaliśmy tego "niusa" z osłupieniem, jak łatwo i bezkarnie jest instrumentalizować słowo - napisał na portalu społecznościowym Mariusz Sieniewicz.

Dyrektor MOK podczas spotkania Komisji Kultury Olsztyńskiej Rady Miasta zaproponował stworzenie Centrum Kultury, które zostałoby zreorganizowane. Powstałaby także nowa struktura i program. Wówczas MOK zostałby zlikwidowany.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Olo 2019-04-08 21:42:05
  Czyli tak czy siak, zapowiedź likwidacji MOK.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • brat blizniak 2019-03-31 00:12:43
  mam wrazenie że niektóre "gazety" zyja z robienia tzw "szumu". za wszelka cene. to juz nie jest nawet dziennikarstwo, sponorowane artykuly, sponorzy dajacy reklamy itp. szkoda, lokalna prasa mogłaby pelnic role watchodoga a niestety czesciej sluzy do reklamowania szajsu i biciu piany
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Babcia 2019-03-30 23:05:20
  Czy to ten dyrektor którego orły z członkami,,zaaresztowała prokuratura"?
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • Z miasta 2019-03-30 18:43:25
  Wieś tańczy i śpiewa. Tak w skrócie można opisać MOK w Olsztynie.Ludowe tańce a teraz festiwal muzyki disco polo maja "promować "miasto
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • bad 2019-03-30 07:44:30
  Patrząc z boku na różne poczynania w MOK (i z MOK) trudno nie odnieść wrażenia, że ten gościu albo ma jakąś nieodpartą manię niszczenia, albo w ten sposób się lansuje - nie wiadomo, co lepsze, a raczej, co gorsze. To żadne centrum nie jest i nigdy nie będzie, tych "centrów" powinno być więcej w Olsztynie, natomiast normalną rolą Miejskiego Ośrodka Kultury jest promować i chronić to, pod czym "podpisałoby się" Miasto. Proste? Tylko chyba nie dla pana dyrektora...
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-03-29 15:19:34
  Ktoś kto jest ,,niezależnym" i pozwala malować obrażające w swej treści orły z członkami wszystkiego można się spodziewać. Także podcięcia gałęzi na której się siedzi. Do Olsztyna przybyła Wiosna więc niektórzy źle się poczuli.
  Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść
 • Twój Kurier Olsztyński 2019-03-29 10:41:01
  Chodzi o Twój Kurier Olsztyński, proszę nie zasłaniać naszej nazwy. Wyrażamy zgodę na upublicznienie :)
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.