Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna nad rzeką Wadąg? Jest szansa

Ostatnia aktualizacja 2012-07-10 08:38:37, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Stowarzyszenia Warnija proponuje stworzenie ścieżki edukacyjno - przyrodniczej nad rzeką Wadąg, która nie tylko stanie się ciekawym miejscem dla turystów, ale i mieszkańców, którzy obecnie mogą obserwować w tym miejscu jedynie nieatrakcyjne chaszcze. Prezydent Olsztyna zainteresował się pomysłem, a więc jest duża szansa, że zostanie zrealizowany.

Koncepcja „Ścieżki  edukacyjno – przyrodniczej nad rzeką  Wadąg” zakłada utworzenie w Lesie Miejskim ścieżki edukacyjno-przyrodniczo-rekreacyjnej, która uwypukli wartości tego miejsca oraz umożliwi korzystanie z tego terenu mieszkańcom. Celem tej koncepcji jest również zwrócenie uwagi turystów i przyjezdnych na walory przyrodnicze miasta. Walory, które doskonale wpisują się w idee Miasta Ogrodu.

Aby dokładniej przedstawić urok tego miejsca na granicy miasta i przekonać jak najwięcej osób do projektu, inicjatorzy zaprosili Prezydenta Olsztyna i radnych na spacer po tym niezwykłym, miejscami mało dostępnym i w niektórych kawałkach niestety mocno zaniedbanym terenie.

- Jestem pełen uznania dla tej oddolnej inicjatywy obywatelskiej - powiedział Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna, który spotka się dziś z pomysłodawcami akcji w plenerze.

Projekt realizowany jest w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór” – zadanie „Wspólna Przestrzeń”, organizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego. Akcja ta to jedyna ogólnopolska akcja angażująca obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Krusoe 2012-07-10 13:54:04
  A po kiego grzyba nad wadągiem jakaś ścieżka. Teraz jest tam cisza i spokój, jest z dala od miasta, więc nie ma dresiarzu ani meneli. Zrobią ścieżkę, to za raz będzie pełno śmieci i jakiegoś tałatajstwa. Wielbiciele przyrody wiedzą o co chodzi
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • do przedmówca 2012-07-10 09:12:15
  Racja. Miejmy nadzieję, że nasz ''gospodarz'' przekona się dziś, że warto i podejmie jakąś konstruktywną decyzję.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • luckylucy 2012-07-10 09:05:38
  Wspaniała sprawa. Popieram z pełnym przekonaniem, tak jak popierałem swego czasu "zielony" ciąg spacerowy nad Łyną- tylko z samego popierania i dyskusji nic, ale to nic nie wynika. Trzeba po prostu odpowiednich, gospodarskich decyzji
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.