Ścieżką edukacyjną z Olsztyna do Arboretum w Kudypach

Ostatnia aktualizacja 2013-08-06 12:08:55, olgab
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach połączyła z Olsztynem ścieżka edukacyjna. Trzykilometrową trasę można przebyć pieszo lub na rowerze.

Nadleśnictwo Kudypy wyznaczyło i wyposażyło ścieżkę edukacyjną, którą przez las można dojść z Arboretum do Olsztyna. W realizacji przedsięwzięcia pomogli pracownicy Renault Polska i RCI Banque SA Oddział w Polsce, w ramach programu CSR – angażowania personelu w ochronę środowiska.

Ścieżka jest wyposażona w ławki oraz stelaże z tablicami informacyjnymi, z których turyści dowiedzą się więcej o otaczającej roślinności. Trasę można przebyć pieszo i na rowerze. Trzykilometrowa ścieżka kończy się w Dajtkach.

Oficjalne otwarcie planowane jest na jesień tego roku, ale korzystać ze ścieżki można już dziś. 

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Luke z Olsztyna 2013-08-06 22:07:49
    Arboretum, ogród dendrologiczny, dendrarium (łac. arbor, arboris – drzewo) – miejsce, w którym kolekcjonuje i zwykle prowadzi się badania nad drzewami i krzewami. Przy arboretach działają często placówki naukowe badające morfologię, anatomię, ekologię, fizjologię i genetykę roślin drzewiastych oraz możliwości aklimatyzacji gatunków obcyc
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze