Sasin na Warmii i Mazurach. Opowiadał o ''piątce Morawieckiego''

Data dodania: 2018-04-16 11:18:58, red
Ostatnia aktualizacja 2018-04-16 11:44:39
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Sasin na Warmii i Mazurach. Opowiadał o ''piątce Morawieckiego''
Fot. Jacek Sasin/FB

Dodatkowe 300 złotych na wyprawkę dla dziecka, emerytury dla kobiet, które wychowywały dzieci a nie pracowały, czy premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka – to niektóre z propozycji programów, które obiecuje wprowadzić Prawo i Sprawiedliwość. O tym i tak zwanej piątce Morawieckiego opowiadał na Warmii i Mazurach Jacek Sasin.

Jack Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów odwiedził Rozogi, w powiecie szczycieńskim. To jedna z tych wizyt, które podczas konwencji PiS-u zapowiedzieli politycy tej partii przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

''Objazdówki'' po Polsce mają jeden cel – przybliżenie założeń planowanych programów, w tym tak zwanej piątki Morawieckiego.

Podczas wizyty na Warmii i Mazurach Sasin przedstawił główne założenia kolejnych, planowanych rządowych programów. Wśród udogodnień, którymi PiS zamierza walczyć o poparcie w wyborach jest plan obniżenia podatków CIT i składek ZUS dla mniejszych firm, utworzenie nowego funduszu budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej 5 miliardów złotych, czy Programu Dostępność+ likwidujący bariery dla osób niepełnosprawnych. ''Piątka Morawieckiego'' to również dodatkowe środki na ocieplanie domów, czy służbę zdrowia (do 6% PKB - red.).

Nowe programy zakładają także wyprawki szkolne w wysokości 300 złotych na początek roku dla każdego ucznia, wprowadzenie emerytury dla kobiet, które nie pracowały, ale opiekowały się dziećmi, czy premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka.

Sasin zapewnił, że propozycje te zostały dobrze przeliczone i w budżecie wystarczy środków na ich realizację. Jednocześnie przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów poinformował, że do końca tej kadencji rząd najprawdopodobniej przedstawi kolejne programy.

Podczas spotkania padło również zapewnienie, że jeszcze przed wakacjami poznamy nazwisko kandydata na prezydenta Olsztyna.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • korek1 2018-04-16 19:27:30
  BRAWO RZĄD tak trzymajcie złodzieje i aferzyści zawsze będą narzekać bo im strumienie publicznych pieniędzy wyschły. Psy szczekają karawana idzie dalej i spełnia swoje obietnice kolejne, z którymi szli do władzy obietnice,na które za byłej władzy piniędzy nie było jak to mówił Wicek.
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • Kamila123! 2018-04-16 12:16:09
  PISdzielce to jak nikt potrafią przelewać z pustego. Obiecanki cacanki, a potem znów, albo na pierwsze dziecko się nie liczy, albo pełnoletnie, ale uczące się też odpadnie. Ja im nie wierzę jak psom (chociaż psu prędzej uwierzę).
  Odpowiedz Oceń: 7 7 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2018-04-16 11:34:33
  Przedwyborczy festiwal obietnic rozpoczęty! Kto da nam więcej z naszych (publicznych) pieniędzy?
  Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.