Samochód uszkodził sieć trakcyjną. Ruch pociągów dalekobieżnych przywrócony

Data dodania: 2018-08-09 12:33:04, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Samochód uszkodził sieć trakcyjną. Ruch pociągów dalekobieżnych przywrócony
Ilustracja do tekstu

Przywrócono ruch pociągów dalekobieżnych na linii kolejowej Malbork – Elbląg. Służby techniczne PLK naprawiły nad jednym torem uszkodzoną przez samochód ciężarowy sieć trakcyjną na przejeździe kolejowo-drogowym na ulicy Lotniczej w Elblągu. Przejazd odbywa się po jednym torze. Ze względu na kontynuowane prace naprawcze nad siecią trakcyjną za pociągi regionalne cały czas uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa.

Na miejscu pracują dwa specjalne pociągi sieciowe. Do naprawy jest jeszcze około 600 metrów sieci. Udostępnienie przejazdu samochodom nastąpi po zakończeniu wszystkich prac. Po dokładnym sprawdzeniu stanu sieci trakcyjnej nad drugim torem, służby stwierdziły, że zakres prac musi być większy. W związku z tym ruch samochodów na przejeździe zostanie wznowiony jutro po południu. Do tego czasu obowiązywać będzie objazd ul. Malborską. Piesi mogą również skorzystać z przejścia podziemnego na stacji w Elblągu.

W związku z tym, że pociągi kursują na tym odcinku po jednym torze, dochodzi jeszcze do zmian w rozkładzie jazdy. Utrzymana została zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi regionalne na odcinku Elbląg – Gronowo Elbląskie. Rozkładowy ruch pociągów zostanie przywrócony po naprawie sieci drugiego toru. Informacje o zmianach w rozkładzie znaleźć można na stronie portalpasazera.pl

Źródło: PLK

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.