Sąd Apelacyjny w Olsztynie?

Ostatnia aktualizacja 2010-07-08 11:27:31, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Sąd Apelacyjny w Olsztynie?

Być może już niebawem w Olsztynie zostanie utworzony Sąd Apelacyjny. Taka możliwość rozważali wspólnie przedstawiciele środowisk prawniczych i Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski.

Na spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Wojewody, dyskutowano o działalności organów sprawiedliwości na Warmii i Mazurach. Mówiono o tym jak ważne jest utrzymanie obecnego obszaru właściwości Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

Poruszana została również kwestia ewentualnego powstania w naszym mieście  Sądu Apelacyjnego. Prezydent Olsztyna zapowiedział, że miasto dysponuje budynkami, które mogłyby zostać przeznaczone na jego utworzenie. Padła również propozycja utworzenia zamiejscowego Wydziału Sądu Okręgowego w Ełku.


Koncepcja działalności organów sprawiedliwości na Warmii i Mazurach ma powstać do połowy sierpnia. We wrześniu ma zostać przedstawiona ministrowi sprawiedliwości.

 
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Prezesi Sądów Okręgowych w Olsztynie, Elblągu, prokuratorzy, Dziekan Rady Adwokackiej, Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UWM, Marszałek, Prezydent oraz Starosta Olsztyński.

Źródło: Własne/uw.olsztyn.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.