Rzecznik Konsumentów w Realu

Ostatnia aktualizacja 2012-09-25 09:57:36, WeronikaPieloch
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

W ten czwartek w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta w CH REAL dyżurować będzie Miejski Rzecznik Konsumentów. Wszystkich, którzy mają pytania i wątpliwości serdecznie zapraszamy!

W czwartek 27 września w godzinach 14:30-16:00 pracownicy z Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów będą odpowiadać na Państwa pytania i postarają się pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów dotyczących praw konsumenta.

Do zaadań Miejskiego Rzecznika Konsumentów należy przede wszystkim zapewnienie bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony interesów konsumentów, a także występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów.

Rzecznik Konsumentów współdziała również z właściwymi miejscowo delegaturami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, organami Inspekcji Handlowej oraz organizacjami konsumenckimi.

W jego gestii jest składanie wniosków w sprawie stanowienia i zmiany przepisów prawa miejscowego w zakresie ochrony interesów konsumentów oraz fakultatywne wytaczanie powództw na rzecz konsumentów i wstępowanie za ich zgodą do toczącego się postępowania sądowego.

Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze