Ryś spacerował drogą Szymany-Szczytno [FILM]

Data dodania: 2019-02-11 16:08:45, red
Ostatnia aktualizacja 2019-02-11 16:10:33
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ryś spacerował drogą Szymany-Szczytno [FILM]
Ilustracja do tekstu
Fot. RDLP Olsztyn

Ryś przechadzający się drogą z Szyman do Szczytna został nagrany kamerą umieszczoną w samochodzie pani Katarzyny Bartko, która podzieliła się materiałem z RDLP w Olsztynie. Rysie polują na sarny na granicy lasów, ten najwyraźniej poszedł o krok dalej.

Rysie umieszczone w lasach na Warmii i Mazurach przez WWF Polska, mogą wędrować w poszukiwaniu pożywienia. Takie tendencje było widać już w 2013 roku. I tak może być również teraz, na co wskazuje nagranie udostępnione przez RDLP w Olsztynie. Na nagraniu widać jak ryś spaceruje trasą z Szyman do Szczytna. Rysie polują na sarny na granicy lasów i na terenach polno-leśnych – ten osobnik najwyraźniej wyszedł o krok za daleko.

**

Rysie powracają do mazurskich lasów po tym, jak wyginęły w tym rejonie ponad 25 lat temu wskutek presji człowieka na środowisko i nadmiernych polowań. WWF Polska sprowadza rysie z Estonii, gdzie na terenie o wiele mniejszym niż Polska żyje od 600 do 900 osobników tego gatunku.

Źródło: RDLP Olsztyn/własne

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • tutejszy 2019-02-12 20:52:44
  Fajny Ten Miś-Ryś co mi uciekł z zagrody
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • dfyhrtyhg 2019-02-12 10:43:30
  chciała go trafić, czy co?
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • Skorpion...... 2019-02-12 09:27:39
  Skoro nie jesteś Polakiem i nienawidzisz nas to G...O wiesz o Polakach i Polsce naczytałeś się jakiś brukowców w swoim kraju które nas Polaków oczerniają i dyskryminują. A o LP to już masz pojęcie na poziomie zera !!!!!!!!!
  Odpowiedz Oceń: 2 3 Zgłoś treść
 • sokrates 555 2019-02-12 09:23:18
  No to moje pieniądze wspierające WWF nie poszły na marne !!!!!!!!! Super filmik !!!
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
 • ECU78 2019-02-12 08:50:05
  I proponuje Panią Archiwiske Z Firmy Ubezpieczeniowej Gerling SA na rolę wzruszen i oburzenie na każde zlecenie źle wypowiedziane słowo na temat wystawy psów rasowych w byłych koszarach na Pstrowskiego .pani archiwska dostała palpitacji serca po przeczytaniu w internecie. .....pani archiwistak chodzi z wysokim ciśnieniem czekając na stosowny zapis w prawie autorskim i tak dalej i tym ledwo trzymajacym się rzadkiej kupy bialoruskomentuj traktorem
  Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść
 • Nick1971 2019-02-11 23:29:49
  Jak widać Estończycy są bardziej kulturalni i mądrzejsi od polactwa. Bez wątpienia mają też mądrzejszych myśliwych którzy strzelają i w sezonie i poza sezonem, nie przejmują się też, że populacja może wyginąć. Do tego wycinka rabunkowa lasów POLSKICH napędzające kiesy prezesom spółki LP. Jestem polakiem, ale w zasadzie polaków nie cierpię. To najpazerniejsza najbardziej egoistyczna ciemna nacja. Przykre, ale prawdziwe.
  Odpowiedz Oceń: 3 6 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.