Ryś spacerował drogą Szymany-Szczytno [FILM]

Data dodania: 2019-02-11 16:08:45, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ryś spacerował drogą Szymany-Szczytno [FILM]
Ilustracja do tekstu
Fot. RDLP Olsztyn

Ryś przechadzający się drogą z Szyman do Szczytna został nagrany kamerą umieszczoną w samochodzie pani Katarzyny Bartko, która podzieliła się materiałem z RDLP w Olsztynie. Rysie polują na sarny na granicy lasów, ten najwyraźniej poszedł o krok dalej.

Rysie umieszczone w lasach na Warmii i Mazurach przez WWF Polska, mogą wędrować w poszukiwaniu pożywienia. Takie tendencje było widać już w 2013 roku. I tak może być również teraz, na co wskazuje nagranie udostępnione przez RDLP w Olsztynie. Na nagraniu widać jak ryś spaceruje trasą z Szyman do Szczytna. Rysie polują na sarny na granicy lasów i na terenach polno-leśnych – ten osobnik najwyraźniej wyszedł o krok za daleko.

**

Rysie powracają do mazurskich lasów po tym, jak wyginęły w tym rejonie ponad 25 lat temu wskutek presji człowieka na środowisko i nadmiernych polowań. WWF Polska sprowadza rysie z Estonii, gdzie na terenie o wiele mniejszym niż Polska żyje od 600 do 900 osobników tego gatunku.

Źródło: RDLP Olsztyn/własne

Komentarze (32)

Dodaj swój komentarz

 • lubelski curwer 2019-02-24 02:09:26
  Bez mapy Innej Od Wyborczej Rzeczony Ryś nie znajdzie drogi do leśniczówki zazdrość. Co się dzieje z tym Rysiek. Gdzie jest reszta scenariusza ....O.Rysiu W Butach.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • curwerlubelski 2019-02-23 07:17:07
  Kiedy rys się obudzi to bez mapy Innej Od Wyborczej nie znajdzie drogi do Leśniczówki Zazdrość. .....Nie mam zamiaru pozbywac się laptopa który zdobył ja na swojej byłej lokatorce Uni÷Gazowce. Cyber Wojna jest zwiazana z Tzw cyberprzestępozoscia ......... chyba że dostanę chociaż kilka punktów za komentarze.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • lubelski curwer 2019-02-23 06:53:42
  Jedwabno jest w szekosciach geograficznych w jednej lini z Barczewem i podwarszawskim Proszkowem. Gdyby rzeczony podrzucony Ryś szedł drogami a nie w poprzek traktow musiałby iść na zachód w kierunku Olsztynka przez Czarny Piec i na wysokości wsi Zgnilocha skrecilby na północ. W połowie drogi miałby jezioro Gim i w Butrynach przespalby dzionek. .....i rano nie wiadomo którędy dalej pójdzie ponieważ mapa INNEJ OD WYBORCZEJ jest przed Najszczesliwszym Olsztynem powycierana. ..............żeby otrzymać mapę droga internetową. ........... i mamy Początek Cyber Wojny ♧♢♡?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • lubelski curwer 2019-02-23 02:47:28
  Nie miaLem w ciągu dnia za dużo czasu żeby powybierac tematyczne książki z pokoju Innej Od Wyborczej kiedy była na wykladach. Jednak jeśli dobrze pamiętam Rysie żyją w Europie. .Azji ..Ameryce Nadmeksykanskiej......nie ma ich w lacinskiej wenezueli i w Australii. .Na tym ostatnim kontynencie nie ma ani jednej kawierni. .Ten kontynent bez kościelnego kurewstwa. .Jeśli wykreci się kierunkowy do Australii to się rozmawia z osadnikami a nie z Amazonkami..Australia dlatego się nie interesumy a Ewolucją Kręgowców i ewentualnymi działaniami matematycznymi no nie na Rodos nie rozniczka. .litera RO jej pochodzenie.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • lubelski curwer 2019-02-23 02:28:11
  Idzie sobie rys z jedwabnego do butryn i zauważa ze w Estoni takie drzewa nie rosną. .To chyba jakaś Republika Bananowa..Tylko że po palmach zamiast małp skaczą wiewiórki. Klony wyglądem trochę kojarzą się z roślinami palmowatymi. Jesion Wyniosły występuje na obszarze całej Europy z wyjątkiem południa północy i zachodu. Dawniej liście jesionu wykorzystywano jako karmę dla zwierząt.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • lubelski curwer 2019-02-23 01:27:18
  Ide sobie po śladach podrzuconego Rysia ponieważ to co Pan panie rzetelny policjancie chce nazwać nie kryptonimem murzyn nie jest w kompetencjach tego czym się zajmuje encyklopedyczny Kontrwywiad. Nie ma Zarządu Operacji Specjasnych bo ustala najlepsze miejsce na wschód od Krymu na wlot zlewek z popielniczek do akwedukto nord strimu.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • lubelski curwer 2019-02-22 13:22:19
  Rys jest podobny do znika. Tylko ze waży ponad 30 kilo. .....Odpowiadaja mu wszystkie typy lasów pod warunkiem. Ze są w nich polany. To na terenie lesnictwą Zazdrość ze wsią Ruś za Lyna luna rysie się nie osiedla . A w hiszpańskich pirenejach co słychać
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • LUBELSKI CURWER 2019-02-22 08:31:04
  I proszę bardzo przez jednego rysiowego podrzutka rozpoczela się w 19r niedaleko Jedwabnego Cyber Wojna. potrzebne mi jeszcze będą aibiemowskie komendy do systemu operacyjnego sprzed czasów Windows. Zanim znajdę je w Wikipedii. ......budowa dysku twardego ....kiedy zapracuje dysk twardy ....wyswietli się na monitorze. C />
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • LUBELSKI CURWER 2019-02-22 04:42:17
  Bardzo ladny księżyc nie znad mauretanskiego nieba. .W amerykańskim musicalu pod takim ksiezycem leciał brytyjski jaguar helikopterem gazelle produkcie francusko kolaboranckiej z dostawą muszkietow optycznych dla Czeczenskiego desantu w Abchazji. .godz 4.30 to już piątek. .Inna Od Wyborczej w pokoju za kuchnia jeszcze śpi wiec do wschodu słońca nie wyjme jej z regału starych encyklopedii żeby powypisywac porobić notatki o kotowatych między innymi o wielu próbach introdukcji rysiow w polskiej kulturze. Nie ma wyjścia trzeba zdjąć z półki laptopa i szukać połączeń internetowych z tymi wuwuefami i green peacami żeby się czegoś więcej dowiedzieć gdzie ile rysiow jest na tej planecie. . Wshod słońca godzina siódma. jakie to były od strony Onetu się orientojac. .co tam się wpisuje do wyszukiwarki chyba się zaczyna od hasła antyfutro albo chów niosek bezklatkowy. A wpiszmy najpierw hardwastery w puszczy bialowieskiej. ..... a potem cyber wojna .=♤♢♢♧
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • LUBELSKI CURWER 2019-02-22 03:48:24
  Przyroda Polska z 2 lutego 2019 roku. O behawioryzmie rysia nawet jednego zdania. Jednak co by tu dla rysia było do zjedzenia. Jakie zwierzęta żyją w mazurskich lasach żeby rysie nie uciekaly do Krolewcale z filmu Korona Królów. .Strona trzecia jak śpią swistaki. Strona ósma atak zimy. Strona dwunasta ile gatunków ssaków żyje w Polsce. .Strona dwudziesta trzecia edukacja przyrodnicza. .i w tym artykule czytamy Zespół Parków Krajobrazowych dysponuje bazą noclegową oraz stolowkami. . ( dla nieświadomych trochę ostrożnie z tym co się nazywa zakladowa stołówka kolega nieludzkiego kacapa ostrzegł że kiedy Białoruś przepycha Moskali to rusccy rozwijają się na wzór Najszczesliwszego Olsztyna )::::::
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.