Szykują się do budowy pensjonatu w okolicy jeziora Ukiel. Los drugiego wciąż nieprzesądzony

Ostatnia aktualizacja 2017-07-17 12:54:27, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Szykują się do budowy pensjonatu w okolicy jeziora Ukiel. Los drugiego wciąż nieprzesądzony
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Właściciel działki przy ul. Kapitańskiej w Olsztynie rozpoczął właśnie przygotowania terenu do budowy pensjonatu. Decyzją wojewody, mimo sprzeciwu miasta, powstanie tu czterokondygnacyjny obiekt. Wciąż otwarta pozostaje także sprawa budowy pensjonatu w okolicy Zatoki Miłej.  

Część terenu przy ul. Kapitańskiej została ogrodzona. Na działce stanęły też pierwsze kontenery budowlane. To znak, że w tej części okolicy jeziora Ukiel ruszyła budowa. Inwestor zamierza wybudować tu czterokondygnacyjny pensjonat z kuchnią, restauracją i salą konferencyjną. W pensjonacie znaleźć się ma około 150 pomieszczeń liczących około 40 metrów każdy. Na lokale składać się będą: salon, kuchnia, łazienka i pokój dzienny.

Co prawda na budowę obiektu w tym kształcie miasto nie wyraziło zgody, jednak wydał ją wojewoda po uchyleniu odmowy Urzędu Miasta.

Niebawem podobne prace mogą rozpocząć się między ulicą Sielską a Zatoką Miłą. Tam o prawo do zabudowy niemal hektarowej działki walczy deweloper chcący postawić na niej trzy budynki z 60 apartamentami. Pensjonat miałby przybrać formę condo-hotelu, sprawdzonego rozwiązania stosowanego w miejscowościach wypoczynkowych. Apartamentami zarządzać miałby doświadczony operator, odpowiedzialny za udostępnianie ich turystom.

Również w tym przypadku ratusz nie wyraził zgody na budowę. Zdaniem urzędników, projekt nie przypomina pensjonatu, a tylko taką zabudowę przewiduje plan miejscowy dla tego terenu.

Odmowa urzędników nie oznacza jednak, że obiekt nie powstanie. Inwestor złożył bowiem odwołanie do wojewody w tej sprawie, a ten nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Teraz, ratusz wezwał inwestora do uzupełnienia dokumentacji. Deweloper ma na to czas do 3 sierpnia. Wtedy też okaże się, czy urzędnicy ratusza wydadzą pozwolenie na budowę obiektu.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze