Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich

Data dodania: 2019-07-17 13:13:45, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich

Od dziś absolwenci gimnazjów i ósmych klas podstawówki mogą składać podania do szkół średnich w rekrutacji uzupełniającej. W pierwszym etapie naboru do żadnej placówki nie dostało się ponad 800 uczniów.

Od dziś od godz. 8 uczniowie kończący gimnazjum i ósmą klasę szkoły podstawowej mogą składać podania do szkół średnich w rekrutacji uzupełniającej. Na absolwentów łącznie czekają 1782 miejsca – 876 przewidziano dla ósmoklasistów oraz 906 dla gimnazjalistów.

W pierwszym naborze do żadnej z placówek nie dostało się 389 absolwentów podstawówek i 430 absolwentów gimnazjów. Po pierwszym etapie rekrutacji okazało się, że w liceach ogólnokształcących jest jeszcze 736 miejsc, w szkołach branżowych I stopnia – 561 miejsc, a w technikach 485 miejsc.

Wnioski do szkół można składać przez trzy tygodnie, do 6 sierpnia, do godz. 15. Na potrzeby rekrutacji uruchomione zostały specjalne serwisy: dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Zalewska+ 2019-07-18 10:17:05
    UŚMIECHAĆ SIĘ!!!
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Młoda 2019-07-17 18:50:31
    Następnym krokiem PO mającej swojego wiceprezydenta do spraw edukacji niech bedzie podjęcie razem z przystawkami Grzymowicza uchwały zabraniającej rekrutacji do szkól olsztynskich młodzieży spoza Olsztyna. Będzie to z korzyścią dla rodziców, nauczycieli i samych uczniów z Olsztyna. Grzymowicz tak dba o nauczycieli z Olsztyna (szczególnie tych strajkujących) ze przez ostatnie 10 lat nie podwyzszył nawet o 1 zł. ani wynagrodzenia ani dodatków. Są one najniższe w Polsce w grupie miast wojewódzkich. Uchwała o zakazie przyjmowanią uczniów będzie kontynuacją wcześniejszych decyzji w tym duchu: zakazu przyjmowania do żłobków w Olsztynie nie szczepionych dzieci, a wkrótce podejmą uchwałę ze za darmo będą mogły podróżować tylko dzieci rodziców płacących podatki w Olsztynie. Nawet ,,atrakcje" z Karty Rodziny dotyczą tylko mieszkańców Olsztyna. Grzymowicz ,,dba" w ten sposób o dzieci. Olsztyn to miasto nieprzychylne uczniom z sąsiednich gmin. Nie dajmy się zwieść pięknym słowom włodarza dotyczących mlodego pokolenia. Jego czyny przeczą jego słowom.
    Odpowiedz Oceń: 12 4 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.