Rusza rekrutacja uzupełniająca do olsztyńskich podstawówek

Data dodania: 2019-08-16 11:56:31, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Rusza rekrutacja uzupełniająca do olsztyńskich podstawówek
19 sierpnia ruszy rekrutacja uzupełniająca do szkół podstawowych w Olsztynie
Fot. Urząd Miasta Olsztyna

Rodzice, których dzieci idące do pierwszej klasy nie dostały się do wybranej szkoły podstawowej, mogą jeszcze ponownie ubiegać się o przyjęcie do placówki. Muszą się jednak spieszyć. Od poniedziałku (19 sierpnia) rusza rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do środy. Wyniki będą znane 28 sierpnia.

Rekrutacja ruszy już w najbliższy poniedziałek za pośrednictwem strony internetowej. Zamieszczony zostanie tam informator o wszystkich szkołach podstawowych w Olsztynie, które dysponują wolnymi miejscami. Kandydaci zostaną przyjęci na podstawie „Wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej”.

Rodzice mają czas na złożenie wniosku wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków do środy do godz. 15.

Do pierwszej klasy może zostać przyjęte dziecko, które w 2019 roku skończy 7 lat (urodziło się w 2012 roku), albo 6 lat (urodzone w 2013 roku) i korzystało z wychowania przedszkolnego w ubiegłym roku szkolnym lub ma opinię wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

W przyszły piątek (23 sierpnia) o godz. 14 komisja rekrutacyjna ogłosi publicznie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

W dniach 26-27 sierpnia rodzice w pisemnym oświadczeniu muszą potwierdzić wolę przyjęcia kandydata do szkoły.

Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 28 sierpnia o godz. 10.

Źródło: własne / Urząd Miasta Olsztyna

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.