Ogólniak, technikum czy zawodówka

Ostatnia aktualizacja 2017-04-21 14:55:22, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ogólniak, technikum czy zawodówka
Zdjęcie ilustracyjne

Niewiele czasu pozostało gimnazjalistom, aby zdecydować w jakiej szkole będą kontynuować naukę. 4 maja rusza nabór do szkół ponagimnazjalnych.

Ponad trzy tys. uczniów jesienią rozpocznie naukę w jednej z 26 szkół średnich. Już teraz muszą zdecydować jaki kierunek obiorą. 4 maja olsztyńskie szkoły rozpoczynają nabory.

- Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na rok szkolny 2017/2018  prowadzona będzie przy pomocy systemu elektronicznego - tłumaczy zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Teresa Wiśniewska. - W serwisie internetowym ponadgimnazjalne-olsztyn.nabory.pl można będzie wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły, zapoznać się z kryteriami i zasadami punktacji, mieć stały dostęp do poradników, monitorować zainteresowanie innych kandydatów poszczególnymi oddziałami.

Rekrutacja potrwa do 9 czerwca. Przewidziano również nabór uzupełniający. Szczegółowy harmonogram naboru dostępny na stronie olsztyńskiego Kuratorium Oświaty.

Poza stroną internetową z ofertą szkół zawodowych można będzie zapoznać się podczas pikniku "Szkoły zawodowe - gimnazjalistom", który odbędzie się we wtorek (25 kwietnia) o 10:00 w Parku Centralnym. W ten nietypowy sposób uczniowie i nauczyciele olsztyńskich zawodówek będą zachęcać do wyboru szkoły zawodowej. Na pikniku będą obecni przedstawiciele Samochodówki, Handlówki, Energetyka, Budowlanki, Gastronomika, Elektronika, Ekonomika i Chemika. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą wybranej szkoły oraz znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania.

W ramach kampanii promującej naukę w zawodówkach, placówki zaplanowały także kolejne spotkania, tym razem w szkołach, gdzie chętni będą mogli poznać szczegółowo wybraną szkołę i jej program nauczania.

Terminy spotkań dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Źródło: UM Olsztyn

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.