Rusza Kortowiada. Na początek - parada wydziałów [PROGRAM]

Data dodania: 2018-05-15 13:05:20, red
Ostatnia aktualizacja 2018-05-15 16:05:59
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Rusza Kortowiada. Na początek - parada wydziałów [PROGRAM]

Tradycyjnie już juwenalia UWM-u oficjalnie rozpoczną się od przemarszu studentów ulicami miasta, któremu towarzyszy przekazanie przez prezydenta klucza do bram miasta. Parada wydziałów odbędzie się już w czwartek i na trzy godziny spowolni ruch na kilku ulicach.

Konkursem na wystrój akademików, w środę 16 maja, rozpocznie się tegoroczna Kortowiada, czyli juwenalia studentów UWM-u. Władzę w mieście przejmą więc żacy, którzy w swoim campusie świętować będą aż pięć dni. Zanim jednak studenci rozpoczną zabawę w Kortowie – przejdą ulicami miasta, by pokazać się mieszkańcom miasta i odebrać od prezydenta symboliczny klucz do bram miasta. To właśnie czwartkowa Parada Wydziałów oficjalnie otworzy tegoroczne święto studentów UWM-u.

Studencki korowód wyruszy około godziny 11.00 ze Starego Miasta i przemaszeruje ulicami: Staromiejską – Staszica – mostem Św. Jana – Szrajbera – Śliwy (prawy pas jezdni) – Warszawską (prawy pas jezdni) – Heweliusza – Oczapowskiego aż do stadionu UWM-u.

W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu samochodowym i w obsłudze komunikacji miejskiej. Parada zakończy się około godziny 14.00.

Kiedy studenci dotrą już do kampusu – rozpocznie się prawdziwe święto muzyki. Kortowiada to aż kilkanaście koncertów na kilku scenach zbudowanych specjalnie na tę okazję. Koncerty główne tradycyjnie odbędą się na kultowej Górce Kortowskiej. Tam w piątek wystąpią: Enej, Dżem, Nocny Kochanek, Krzysztof Krawczyk. Donguralesko, DJ Antoine, Brodka. W sobotę Górkę opanują: Romantycy Lekkich Obyczajów, Quebonafide, Pawbeats, Happysad, Grzegorz Hyży i Gromee.

Kortowiada to również liczne namioty muzyczne oraz scena szantowa.

Juwenalia to także zabawy towarzyszące jak ''UWM in colors'' – czyli rzucanie sproszkowanymi, kolorowymi farbami na parkingu przy Centrum Konferencyjnym UWM, wspólny taniec Zumba, czy Wenus Show – czyli konkurs na najpiękniejszą studentkę uczelni. 

Program Kortowiady:

środa
15:00 - IV Kortowiadowy Bieg Przełajowy (Start: Przystań Kortowska)
15:00 - Wystrój Akademików (Akademiki)
16:00 - Zumba (Namiot – plaża kortowska)
17:00 - V Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach (Hala Sportowa UWM)
21:00 - Namiot Silent Party (Namiot – plaża kortowska)

czwartek
10:00 - Parada Wydziałów ulicami Olsztyna (Start: Stare Miasto)
13:30 - Wenus Show (Plaża Kortowska)
16:30 - UWM in Colors (Parking przy Centrum Konferencyjnym)
20:00 - Noc folkowo – szantowa (Plaża Kortowska)
20:00 - Namiot Disco Polo (Namiot – plaża kortowska)

piątek
10:30 - Must Be The Dziekan (Plaża Kortowska)
13:00 - Bój Wydziałów (Namiot – Plaża Kortowska)
16:00 - Kortofest (Plaża Kortowska)
17:30 - Koncert na Górce Kortowskiej (Górka Kortowska)
19:00 - Namiot Hip-Hop (Namiot – Plaża Kortowska)

sobota
11:00 - KortoStrong (Plaża Kortowska)
13:00 - Alternative Stage (Plaża Kortowska)
14:00 - Bój akademików (Plac za WNT przy Kortówce)
17:30 - Koncert na Górce Kortowskiej
21:00 - Namiot Klubowy (Namiot – Plaża Kortowska)

niedziela
11:00 - Śniadanie na plaży Kortowskiej (Plaża Kortowska)
12:00 - Coolturalny Student (Plaża Kortowska)
15:00 - Mecz Błotny Ośrodek Jeździecki (Kortowo III)

Szczegółowy program ->

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.