Rusza Kortowiada. Będą dodatkowe połączenia, ale też utrudnienia

Data dodania: 2019-05-15 15:34:11, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Rusza Kortowiada. Będą dodatkowe połączenia, ale też utrudnienia
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Jak co roku w maju w Olsztynie odbywa się święto studentów, czyli Kortowiada. Impreza oficjalnie rozpocznie się jutro, ale już na dziś zaplanowano pierwsze wydarzenia. W związku z tym Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przygotował dodatkowe połączenia.

Dziś rozpoczyna się Kortowiada, święto, na które czeka każdy student. W związku z tym Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przygotował dodatkowe połączenia autobusowe, które mają ułatwić studentom dojazd na koncerty w Kortowie oraz późniejszy powrót. Po koncertach będzie kursować 38 autobusów przegubowych, które będą odjeżdżały co około 7-8 minut.

Z kolei jutro kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Ulicami miasta przejdzie parada studentów. Zbiórkę przewidziano na godz. 9, a godzinę później kolorowy korowód wyruszy w trasę. Przemarsz może trwać nawet do godz. 13.

Parada wydziałów wystartuje ze Starego Miasta ulicami: Staromiejską – Stare Miasto – Prostą – mostem Św. Jana – Mochnackiego (prawy pas jezdni) – Śliwy (prawy pas jezdni) – Warszawską (prawy pas jezdni) – Heweliusza – Oczapowskiego – Kanafojskiego - do plaży przy jeziorze Kortowskim.

Szczegółowe informacje na temat objazdów i kursów autobusów znajdziecie TUTAJ.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.