Rusza budowa Regionalnego Centrum Informatycznego

Data dodania: 2010-03-22 10:13:01, Natalia
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Rusza realizacja największej inwestycji budowlanej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Do końca 2011 roku w Olsztynie ma stanąć Regionalne Centrum Informatyczne.

Do walki o wybudowanie Regionalnego Centrum Informatycznego stanęło 17 firm. Ostatecznie wygrała Skanska SA, która za 29,2 mln złotych zrealizuje projekt RCI przy zbiegu al. Warszawskiej i ul. Słonecznej.  Zwycięska firma buduje  już uniwersyteckie obiekty we Wrocławiu i w Łodzi.

Regionalne Centrum Informatyczne ma służyć przede wszystkim studentom Wydziału Matematyki. W budynku, który będzie miał łączną powierzchnię ponad 8000 metrów kwadratowych, zlokalizowane zostaną specjalistyczne laboratoria dydaktyczne: architektury komputerów, technik multimedialnych i sieci teleinformatycznych, systemów informatycznych, języków programowania, sztucznej inteligencji, systemów mobilnych, technologii sieciowych, systemów wbudowanych i wspomagania projektowania.

Budynek będzie na tyle duży, że zostanie wyposażony w system informacji publicznej oparty na kioskach multimedialnych. Kioski umiejscowione będą przy wejściach co pozwoli na łatwy i szybki dostęp do informacji o lokalizacji sali. W obiekcie znajdą się także trzy duże aule, dwie mieszczące 150 osób i jedna 300. Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki zapowiada, że umożliwi to organizację targów, konferencji i wystaw. Łącznie koszt budowy i wyposażenia RCI to 46 mln złotych.

Prace budowlane związane z realizacją inwestycji mają zakończyć się do 30 czerwca 2011 roku. Aparatura i urządzenia powinny pojawić się w obiekcie do końca 2011 roku.

Źródło: UWM /własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.