''Rozmycie robi wrażenie''. Czy zapadnięte pobocze na DK 51 stwarza zagrożenie? [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2019-07-02 09:29:31, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
''Rozmycie robi wrażenie''. Czy zapadnięte pobocze na DK 51 stwarza zagrożenie? [ZDJĘCIA]
Rozmycie na DK 51, które powstało po jednej z nawałnic
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Nasz czytelnik napisał nam, że w trakcie wycieczki rowerowej do Olsztynka na drodze krajowej nr 51 zauważył zapadnięte pobocze, które według niego stwarza zagrożenie. Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie wytłumaczył nam, że rozmycie nie jest groźne.

Czytelnik napisał nam, że gdy wybrał się na wycieczkę rowerową do Olsztynka, zauważył, że w pobliżu drogi krajowej nr 51, w okolicach miejscowości Zezuj, powstało ogromne rozmycie. Według niego zapadnięte pobocze stwarza zagrożenie dla podróżnych.

- W kilku miejscach pobocze się ostro zapada. A tamtędy przecież jeżdżą i samochody, i autobus MPK do Olsztynka – pisze nasz czytelnik.

Postanowiliśmy zapytać rzecznika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, czy drogowcy wiedzą o tym problemie i kiedy ewentualnie usterka zostanie usunięta.

- To jest rozmycie na drodze zbiorczej na wysokości Zezuja, powstało w wyniku nawałnicy w nocy z 16 na 17-ego czerwca. Podobnych zniszczeń jest więcej. Rozmycie rzeczywiście robi wrażenie, bo ma jakieś 3m głębokości i 3m szerokości, ale nie stwarza większego zagrożenia. Wszystkie uszkodzenia powstałe w wyniku nawałnicy są sukcesywnie naprawiane – wyjaśnia nam Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Olsztynie.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • gość 2019-07-03 15:00:14
    To nie zapadnięte pobocze,a obiekt edukacyjny przygotowany przez UWM dla studentów budownictwa.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
  • Jacek Sobotko 2019-07-02 12:56:52
    ""....Rozmycie robi wrażenie bo ma trzy metry głębokości ale nie stwarza większego zagrożenia....""
    Odpowiedz Oceń: 11 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.