Rosjanie odwiedzili Olsztyn. O czym rozmawiali w ratuszu?

Data dodania: 2019-06-11 14:40:31, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Rosjanie odwiedzili Olsztyn. O czym rozmawiali w ratuszu?
Fot. UM Olsztyn

Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego przyjechali do Olsztyna. W ratuszu rozmawiali z prezydentem Piotrem Grzymowiczem o doświadczeniu w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Delegacja z obwodu kaliningradzkiego odwiedziła Olsztyn w ramach projektu „Dyplomacja publiczna – wiedza o polskich doświadczeniach w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego”, realizowanego przez Stowarzyszenie Euroregion Bałtyk. Program dostał dofinansowanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jego głównym celem jest promocja i przekazanie wiedzy o najlepszych polskich lokalnych praktykach i modelach współdziałania lokalnych samorządów z organizacjami pozarządowymi.

Projekt przewiduje cztery takie spotkania. Goście z obwodu kaliningradzkiego o olsztyńskich praktykach rozmawiali z prezydentem Piotrem Grzymowiczem. Rosjanie mieli okazję zapoznać się z konsultacjami społecznymi na przykładzie jezior i rzek oraz usłyszeć o aktywizacji mieszkańców w ramach programu „Podwórka z Natury”, a także o Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim. Był też czas na odwiedziny w Kuźni Społecznej i zwiedzanie Starego Miasta.

Kolejne spotkania przewidziano na początku lipca i w październiku lub listopadzie. Projekt potrwa do grudnia bieżącego roku.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • joźin 2019-06-13 10:32:11
    Takie spotkania powinne być na szczeblu zwykłych ludzi. Znieść wizy aby Polacy i Rosjanie mogli swobodnie poruszać się po naszych regionach. Komu przeszkadza to że zwykli ludzie się szanują a nie bawią się w głupią politykę.
    Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
  • y 2019-06-11 17:56:01
    O kurde, to jak PolPot kiedyś pojechał do Chin podglądać rewolucję kulturalną, a potem wcielał u siebie tylko "lepiej".
    Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.