Roberto Santilli zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn

Data dodania: 2018-03-13 13:50:41, red
Ostatnia aktualizacja 2018-03-13 15:07:34
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Roberto Santilli zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn

Doświadczony włoski szkoleniowiec w przyszłym sezonie również będzie trenerem Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakt został przedłużony o rok.

Roberto Santilli karierę trenerską rozpoczął w 1991 roku, od prowadzenia sekcji młodzieżowych Lazio Volley Rzym oraz Alpitour Traco Cuneo. W kolejnych latach obejmował takie kluby jak: Lube Banca Marche Macerata, Icom Latina czy Iskra Odincowo. Na polu reprezentacyjnym, szkoleniowiec wraz z juniorską reprezentacją Włoch zdobył tytuł Mistrza Europy.

Włoski szkoleniowiec znany jest polskim kibicom z prowadzenia m.in. Jastrzębskiego Węgla (2007-2010), z którym zdobył srebrny medal i Puchar Polski. Od sezonu 2017/2018 Roberto Santilli jest szkoleniowcem Indykpolu AZS Olsztyn. Wiadomo jednak, że nie będzie to jedyny sezon doświadczonego trenera w stolicy Warmii i Mazur. Kontrakt Roberto Santilliego z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok!

- Jestem zadowolony z podpisania nowego kontraktu - mówi Roberto Santilli. - Uwielbiam Olsztyn, ludzi tutaj żyjących i osoby, które tworzą klub. Każdy trener, oprócz wyników sportowych, chciałby zbudować dobrą atmosferę. Taka jest filozofia naszej pracy, jak i całego sportu. Dlatego postawiłem sobie również cel, aby sprawić, by każdy z zawodników czuł się dobrze na boisku, jak i poza nim. Cieszę się, że będę mógł swoją pracę kontynuować również w kolejnym sezonie.

I dodaje: - Negocjacje przebiegły w spokojnej atmosferze. Obie strony chciały kontynuować współpracę. Udało się nam dojść do porozumienia, z czego bardzo się cieszę.

Zadowolenia z podpisania nowej umowy nie kryje Tomasz Jankowski, prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. - Roberto Santilli jest bardzo dobrym trenerem, dlatego cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia - wyjaśnia Tomasz Jankowski. - Jesteśmy zadowoleni z jego pracy w Olsztynie w tym sezonie. Chcielibyśmy kontynuować jego filozofię prowadzenia drużyny w przyszłości. Obecnie skupiamy się jednak na walce o awans do fazy play-off.

Kontrakt włoskiego szkoleniowca z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.