Roberto Santilli trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

Data dodania: 2017-03-21 10:44:12, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Roberto Santilli trenerem Indykpolu AZS Olsztyn
Fot. newspix.pl

Roberto Santilli w przyszłym sezonie będzie pierwszym trenerem Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakt włoskiego szkoleniowca będzie obowiązywał przez rok.

Roberto Santilli karierę trenerską rozpoczął już w 1991 roku, od prowadzenia sekcji młodzieżowych Lazio Volley Rzym (1991-1993) oraz Alpitour Traco Cuneo (1993-1995). W sezonie 1995/1996, prowadził ekipę Mondovi występującej w Serie B1, a dwa lata później awansował z Gallo Gioia del Colle z Serie B1 do Serie A2.

Santilii pracował również jako asystent w Lube Banca Marche Macerata oraz jako pierwszy trener w Icomie Latina. W 2002 roku objął juniorską reprezentację Włoch, z którą zdobył złoty medal Mistrzostw Europy. Po sukcesie na polu młodzieżowym, Santilli postanowił powrócić do trenowania seniorów, na początku stycznia 2004 roku ponownie obejmując Icom Latina. Po dwóch latach Santilli przeniósł się do Vibo Valentii, a następnie do Cagliari.

Pierwszym zagranicznym klubem prowadzonym przez włoskiego szkoleniowca był Jastrzębski Węgiel (2007-2010). Na koniec jego pracy w Jastrzębiu, drużyna wywalczyła srebrny medal i Puchar Polski. W 2010 roku Santilli podpisał umowę z Iskrą Odincowo, w której spędził trzy sezony. Potem był trenerem włoskiego Andreoli Latina, asystentem trenera reprezentacji Niemiec, z którą w 2014 roku podczas Mistrzostw Świata w Polsce zajął 3 miejsce, opiekunem MKS Banimexu Będzin (2015) oraz reprezentacji Australii (2015-2016).

W sezonie 2017/2018 Roberto Santilii będzie pierwszym trenerem Indykpolu AZS Olsztyn!

- W momencie, kiedy Andrea Gardini poinformował Klub, że nie przyjmuje propozycji przedłużenia umowy na kolejny rok, zależało nam na pilnym zakontraktowaniu nowego trenera na sezon 2017/2018 – wyjaśnia Tomasz Jankowski, prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Powoli rozpoczynamy projekt budowy drużyny na nowy sezon, stąd ten pośpiech. Na pewno jest to niecodzienna sytuacja w środowisku siatkarskim, że na kilka tygodni przed zakończeniem sezonu PlusLigi, informuje się o zmianie na stanowisku trenera na sezon kolejny. Uważam jednak, że kibice mają prawo znać prawdę już teraz i nie ma powodów, aby kryć się z tym do zakończenia sezonu.

I dodaje: - Informacja o odejściu trenera Gardiniego oraz o zakontraktowaniu Roberto Santilliego na pewno nie spowoduje zamieszania w drużynie, czego dowodem była chociażby postawa Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę w Gdańsku, gdzie pokonaliśmy po bardzo dobrym meczu Lotos Trefl Gdańsk 3:0. Roberto Santilli jest bardzo dobrym szkoleniowcem. Szukaliśmy trenera, który ma doświadczenie na arenie międzynarodowej oraz pracy w PlusLidze. Wcześniej osiągał w Polsce bardzo dobre rezultaty jako trener Jastrzębskiego Węgla i MKS Będzin. Mam nadzieję, że w nowym sezonie osiągnie zadowalające wyniki jako trener Indykpolu AZS Olsztyn.

Roberto Santilli również nie ukrywa radości z podpisania kontraktu z olsztyńskim klubem.

- Chcę podziękować klubowi z Olsztyna za danie mi szansy na powrót do pracy w Polsce – przyznaje włoski szkoleniowiec, który od przyszłego sezonu poprowadzi Indykpol AZS Olsztyn. – Ostatnie dwa sezony reprezentacyjne spędziłem w Australii i był to naprawdę piękny czas, lecz z dala od wszystkiego. Teraz jest moment, aby powrócić do siatkówki i wracając do Polski czuję, jakbym wracał do domu.

Kontrakt włoskiego szkoleniowca z olsztyńskim Klubem został podpisany na rok.

Źródło: inf. AZS UWM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.