Rentgen skuteczny w walce z przemytem

Data dodania: 2017-12-07 10:55:34, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Rentgen skuteczny w walce z przemytem

Nowe urządzenie rentgenowskie na przejściu granicznym w Gronowie zaczęło działać dosłownie kilkanaście dni temu a już pomogło w ujawnieniu kilku prób przemytu.

W miniony wtorek około godziny 15.00, funkcjonariusze celno-skarbowi skierowali do kontroli rentgenowskiej busa marki mercedes sprinter, z niemieckimi numerami rejestracyjnymi. Jego kierowcą był obywatel Niemiec pochodzenia rosyjskiego. W trakcie prześwietlania pojazdu operatorzy stwierdzili, że obraz aparatu chłodniczego umieszczonego na dachu samochodu wykazuje pewne anomalie. Podejrzewając, że może tam być ukryty przemyt mercedesa dokładnie sprawdzono w budynku kontroli szczegółowej.

Obraz rentgenowski nie kłamał – we wskazanym miejscu funkcjonariusze znaleźli 700 paczek przemycanych papierosów. Kierowca przyznał się do próby przemytu  i wszczęto wobec niego sprawę karno-skarbową.

Zamontowany w Gronowie rentgen jest nowoczesny i umożliwia również skuteczną walkę z nadmiernym przywozem paliwa do Polski. Boleśnie przekonała się o tym obywatelka Federacji Rosyjskiej, podróżująca vw passatem, która, na pasie odpraw zapewniała funkcjonariuszy, iż ma w baku jedynie 20 litrów benzyny. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować te deklaracje i skierowali pojazd do kontroli. Prześwietlenie rentgenowskie wykazało, że w zbiorniku znajduje się nie 20 a 70 litrów paliwa. Wobec kobiety wszczęto postępowanie celne.

 

Źródło: IAS Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.