Remont skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej z Borową

Ostatnia aktualizacja 2017-09-13 13:47:53, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Remont skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej z Borową

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej z ulicą Borową w Olsztynie. Za remont jezdni, nowy chodnik i budowę prawoskrętu zapłaci deweloper, który kończy już budowę osiedla przy ul. Borowej.  

Do niedawna ulica Borowa była jedną z tych dróg gminnych, o których miasto zdawało się zapominać. Dziurawa, nieutwardzona – straszyła kierowców dojeżdżających do powstającego tam nowego osiedla.

Szybko jednak okazało się, że miasto podpisało porozumienie z deweloperem budującym osiedle ''Przylesie'', że to właśnie on weźmie na siebie koszty remontu ulicy Borowej do skrzyżowania z ulicą Erdmanowej. Tak też się stało - na całej długości ulicy Borowej ułożono polbruk.

Teraz, zgodnie z porozumieniem, wyremontowane zostanie skrzyżowanie ulicy Jagiellońskiej z ulicą Borową, a także fragment jezdni do skrzyżowania z ulicą Abramowskiego. Prace już się rozpoczęły. Póki co ułożono obrzeża nowego chodnika, który prowadzić będzie mieszkańców bloków przy ulicy Borowej do przejścia dla pieszych. Deweloper ma również za zadanie wybudować prawoskręt z ulicy Jagiellońskiej prowadzący na osiedle.

Prace zakończą się jeszcze w tym roku wraz z oddaniem do użytku ostatniej partii mieszkań na tym osiedlu. To będzie koniec trwającej od 2011 roku inwestycji na terenie po byłej fabryce mebli.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Barbara mieszkanka dzielnicy 2017-09-14 18:30:35
  Ciekawi mnie czy budowlańcy ukończą prace do 1 listopada, jest tam kocioł w tym czasie, bo to trasa na 2 cmentarze Chciałam jeszcze zapytać o ul. A Erdmanowej, dalszy ciąg Borowej by dojechać do cmentarza, tam jest dramat kiedy dochodzi do mijanki dwóch aut, jedno szoruje podwoziem po resztkach wystającego krawężnika. Bardzo proszę o zainteresowanie się służb.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • jasś 2017-09-14 13:17:56
  Super. Czy remont nawierzchni oznacza położenie nowego asfaltu, czy tylko połatanie dziur?
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Jadwiga_Misiak 2017-09-14 09:50:21
  Tak UMO powinien postępować w każdym podobnym przypadku. Umowa z Deweloperem zawarta na podstawie negocjacji przyniesie korzyści każdej ze stron, a co najważniejsze skorzystają na tym mieszkańcy. Pora skończyć z wieczną improwizacją i wydawaniem pozwoleń na budowę bez egzekwowania wybudowania niezbędnej infrastruktury do jej obsługi.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.