Ożywili warmińskie przystanki

Data dodania: 2014-09-19 08:38:38, Iwona Starczewska
Ostatnia aktualizacja 2014-09-19 12:35:16
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Ożywili warmińskie przystanki
Fot. Anna Wojszel

Przystanki autobusowe - niepozorne miejsca, które jednak są świadkami lokalnej codzienności. Komu z Was nie zdarzyło się słyszeć na przystanku rozmów o tym, jak ciężko żyć w tym kraju i co sąsiadka miała wczoraj na obiad? Dlatego też o przystanki – w ciekawy sposób postanowiła zadbać Anna Wojszel z Wipsowa.

Założenie Anny Wojszel było jedno - ożywić przystanki autobusowe w Wipsowie, czy Wójtowie, tak, by aż chciało się wysiąść z autobusu w takiej miejscowości i poznać ją bliżej. Dlatego też zaczęła malować przystanki. Nie zaś tak – jak sobie to wyobrażamy – na jednolity, niewyróżniający się kolor. Użyła wyobraźni, przelała na ściany przystanku piękno warmińskiej łąki, które nawet jesienią sprawi, że poczujemy letnie klimaty.

Anna Wojszel – swoją akcją chciała pokazać, że można. O ile w Olsztynie – przystanki zarządzane przez ZDZiT – mają z góry narzuconą kolorystykę i jednolite wykończenie, to w małych miejscowościach warmińskich – można przystanki zmienić w prawdziwe, artystyczne cuda. Małe miejscowości koło Olsztyna – powinny promować się w każdy, możliwy sposób, a jak się okazuje – ożywianie przystanków może być jednym z elementów ciekawej kampanii promocyjnej.

- Mam nadzieję, że dotychczasowe, nudne przystanki zamienią się w kolorowe, tryskające nową energią miejsca i będą wizytówką naszej Warmii. Taka „wizytówka” niewiele kosztuje – wystarczy pomysł, farby i radość tworzenia. - informuje Anna Wojszel.

Lokalne społeczności mogą wiele – warto więc wspólnymi siłami spróbować wyjść poza schemat i uatrakcyjnić swoje małe ojczyzny – zaczynając choćby od zmiany wyglądu miejsca codziennych spotkań, jakim jest przecież przystanek.

Źródło: własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Warto zobaczyć: Akcesoria dla hobbystówUsługi budowlane

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.