Przyjadą z Filipin, Kambodży, czy Wietnamu. Będą studiować w Olsztynie medycynę

Ostatnia aktualizacja 2018-05-16 09:47:32, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Przyjadą z Filipin, Kambodży, czy Wietnamu. Będą studiować w Olsztynie medycynę
Fot. wl.uwm.edu.pl

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski kontynuuje projekt kształcenia obcokrajowców na wydziale lekarskim. W nowym roku akademickim uczelnia przygotowała 110 miejsc dla studentów z  Filipin, Indonezji, Kambodży, Laosu, Malezji, Mjanmy, Singapuru, Tajlandii, Tajwanu i Wietnamu.

Olsztyńska uczelnia ponownie przyjmie obcokrajowców na 6-letnie studia na kierunku lekarskim z tokiem nauczania w języku angielskim na Wydziale Lekarskim. Tym razem będą to studenci z Filipin, Indonezji, Kambodży, Laosu, Malezji, Mjanmy, Singapuru, Tajlandii, Tajwanu i Wietnamu. Podobnie jak w przypadku studentów z Arabii Saudyjskiej – ich rekrutacją zajmie się zewnętrzna firma.

UWM już ogłosił przetarg na rekrutera, który przy pomocy Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej – przeprowadzi poza granicami Polski egzamin wstępny dla kandydatów i opłaci przelot oraz zakwaterowanie Komisji w danym kraju. Głównym kryterium przyjęcia na studia będzie bowiem wynik tego egzaminu z przedmiotów chemii, biologii oraz fizyki.

UWM ustalił dla tego kierunku limit 110 miejsc. Studia będą płatne. Za każdy rok nauki student będzie musiał zapłacić 48 tysięcy złotych.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Dude 2018-05-16 12:14:40
    Dobrze, że z krajów Azji wschodniej a nie jak poprzednio Bliskiego Wschodu. Azjaci są ok.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
  • gyhmjkgujmkg 2018-05-16 10:58:18
    W Polsce brakuje lekarzy a oni kształcą turystów??!!
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze