Przygotowania do mundialu. Frontex wesprze warmińsko-mazurskich strażników granicznych

Data dodania: 2018-06-13 13:33:30, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Przygotowania do mundialu. Frontex wesprze warmińsko-mazurskich strażników granicznych
Fot. WMSG

Funkcjonariusze agencji Frontex będą wspierać warmińsko-mazurskich strażników granicznych przez cały okres trwania mundialu w Rosji. Służby przewidują, że na każdy z meczów w Kaliningradzie przez polsko-rosyjskie przejścia drogowe przejdzie nawet 5 tysięcy kibiców.

Kilkunastu funkcjonariuszy agencji Frontex (niezależna agencja Unii Europejskiej-red.) przeszło trzydniową odprawę szkoleniową w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z Hiszpanii, Łotwy, Niemiec, Bułgarii, Szwajcarii, Norwegii oraz Grecji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej będą odprawiać kibiców udających się na mundial w Rosji.

Członkowie zespołów będą pełnić służbę na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, Gronowe i Bezledach. Wśród delegowanych są specjaliści z zakresu kontroli dokumentów, skradzionych pojazdów i przestępczości transgranicznej.

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 15 lipca. W Kaliningradzie odbędą się cztery spotkania: 16 czerwca Chorwacja – Nigeria, 22 czerwca Serbia – Szwajcaria, 25 czerwca Hiszpania – Maroko i 28 czerwca Anglia – Belgia.

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz zagra 19 czerwca w Moskwie. Przeciwnikami ''naszych'' będzie reprezentacja Senegalu.

Źródło: WMSG

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.



Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.