Przez głupi żart na lotnisku w Szymanach 24-latek nie poleciał do Niemiec

Data dodania: 2019-04-01 14:23:38, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Przez głupi żart na lotnisku w Szymanach 24-latek nie poleciał do Niemiec
Fot. M-MOSG

Olsztyńscy strażnicy graniczni w sobotę zatrzymali na lotnisku w Szymanach młodego Niemca. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że w bagażu podręcznym przewozi dynamit. Później tłumaczył, że to był tylko żart.

Do zdarzenia doszło w sobotę na lotnisku Olsztyn-Mazury. Podczas kontroli bezpieczeństwa ochroniarz portu lotniczego poinformował strażników granicznych z Olsztyna, że na lot do Dortmundu w Niemczech czeka mężczyzna, który przyznał, że w bagażu podręcznym przewozi dynamit.

- Funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast zajęli się podróżnym. Przeprowadzono kontrolę osoby i bagażu pod kątem niebezpiecznych materiałów wybuchowych. 24-letni obywatel Niemiec, tłumaczył, że to był tylko żart – informuje Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Za głupi żart mężczyzna musiał zapłacić karę w wysokości 500 zł. Dodatkowo kapitan samolotu nie pozwolił żartownisiowi na lot z Szyman do Dortmundu.

Źródło: własne/W-MOSG

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.