Przewozy regionalne PKP

Ostatnia aktualizacja 2005-06-08 00:00:00, magda_515167
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Po wielomiesięcznych negocjacjach PKP Przewozy Regionalne porozumiały się z zarządem województwa warmińsko- mazurskiego. Na razie rozkład PKP w regionie nie zmieni się, ale w najbliższym czasie zostanie zmodyfikowany.

W tym roku samorząd przekaże spółce PKP Przewozy Regionalne 21 milionów 902 tysiące złotych dotacji na przewozy regionalne. Pokryje to 80-procentowy deficyt kolei – poinformowała PAP dyrektor finansowy spółki PKP Przewozy Regionalne Małgorzata Kuczewska-Łaska. Dotacja ma dotyczyć wszystkich pociągów umieszczonych w rozkładzie, których w ciągu doby jest średnio około 160. W najbliższym czasie podpisana zostanie stosowna umowa z samorządem województwa. Zarząd Województwa nie chciał podpisać umowy od listopada ponieważ dotacja samorządowa w wysokości 22 milionów złotych nie pokrywała wszystkich obecnych połączeń lokalnych. Obawiano się, że w ciągu roku kolej wystąpi o refundację dodatkowych kosztów. Poprawki do projektu umowy mają temu przeciwdziałać.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze