Przedsiębiorczy sklepikarz. Handlował papierosami ''spod lady''

Data dodania: 2019-02-08 12:22:01, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Przedsiębiorczy sklepikarz. Handlował papierosami ''spod lady''
Fot. IAS Olsztyn

Funkcjonariusze celno-skarbowi zatrzymali sklepikarza, który oprócz legalnych wyrobów tytoniowych sprzedawał również te bez akcyzy. Po przeszukaniu lokalu znaleziono ponad tysiąc paczek takich papierosów.

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie otrzymała informację o tym, że w jednym ze sklepów w Morągu sprzedawane są nielegalne papierosy.

Na miejsce udała się grupa mobilna funkcjonariuszy KAS z Iławy i przeprowadziła w tam kontrolę. Okazało się, że w sklepie sprzedawano zarówno legalne papierosy, ale też takie ''spod lady'' – bez akcyzy, pochodzące z Rosji.

W trakcie przeszukania lokalu znaleziono tam 1040 paczek papierosów nie oznaczonych polską akcyzą.

- Ze względu na ilość towaru, jego wartość oraz kwotę uszczuplonego podatku akcyzowego czyn ten zakwalifikowano jako przestępstwo skarbowe. W związku z tym właściciel sklepu za swój czyn odpowie przed sądem – informuje Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Źródło: IAS Olsztyn/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.