Prokuratura złożyła apelację dotyczącą uniewinnienia Czesława Małkowskiego

Data dodania: 2019-06-19 16:37:33, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Prokuratura złożyła apelację dotyczącą uniewinnienia Czesława Małkowskiego
Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zaapelowała ws. wyroku uniewinniającego Czesława Małkowskiego
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Jak się dowiedzieliśmy, Prokuratura Okręgowa w Białymstoku nie zgadza się z wyrokiem sądu uniewinniającym byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego od zarzutu zgwałcenia urzędniczki w ciąży. W tym celu złożona została apelacja do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Jak się dowiedzieliśmy, prokuratura nie zgadza się z decyzją sądu, który uniewinnił byłego prezydenta miasta od zarzucanego mu czynu gwałtu.

Prokuratura nie zgadza się z ustaleniami faktycznymi sądu w tej sprawie. W ich konsekwencji oskarżony został uniewinniony. Ocena prokuratury jest odmienna – powiedział w rozmowie z nami prokurator Łukasz Janyst, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Dodał, że apelacja została wysłana we wtorek do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Teraz musi się do niej odnieść sąd.

Przypomnijmy, że cała sprawa ciągnie się już od ponad 11 lat. Tzw. seksaferę z udziałem Czesława Małkowskiego ujawniono w styczniu 2008 roku, gdy był jeszcze prezydentem miasta. Proces rozpoczął się w 2011 roku. W jego wyniku w 2015 roku został skazany przez sąd w Ostródzie na pięć lat pozbawienia wolności. Ponowny proces ruszył w 2017 roku. Czesław Małkowski został uniewinniony 28 grudnia 2018 roku. Nieprawomocny wyrok wydał Sąd Rejonowy w Olsztynie.

Pokrzywdzona kobieta oraz Prokuratura Okręgowa w Białymstoku na początku stycznia br. złożyli wnioski o jego pisemne uzasadnienie. Sąd przychylił się do tej decyzji i 31 maja do wglądu stronom przekazano uzasadnienie liczące 468 stron.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Ghgh 2019-06-21 20:31:34
    Dajcie w pizdu juz spokoj Czeskowi!!czepiacie sie chlopa za cos czego nie udowodniono.czy prostytutke mozna zgwalcic zapytal kiedys A Lepper
    Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.