Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące śmierci dwóch uczestników rajdu z regionu

Data dodania: 2019-05-14 13:03:12, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące śmierci dwóch uczestników rajdu z regionu
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. rajdpolski.pl

Podczas odbywającego się przed kilkoma dniami V Rajdu Żuławskiego doszło do tragedii. Nieopodal miejscowości Błotnik jeden z samochodów wypadł z trasy wprost do kanału. Załoga nie przeżyła. Sprawą od trzech dni zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim.

Auto prowadził Łukasz Semkiw z Lidzbarka Warmińskiego, a jego pilotem był Tomasz Czepukojć z Ornety. Obaj należeli do Olsztyńskiego Klubu Rajdowego. Na jednym z odcinków rajdu samochód, którym się poruszali, wypadł z łuku, wjechał na wał i wylądował w kanale. Niestety, mężczyźni nie przeżyli.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim. Śledztwo zostało wszczęte na podstawie art. 155 kodeksu karnego – nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokuratura na podstawie opinii biegłych sprawdzi, co było przyczyną wypadku.

Przeprowadziliśmy oględziny miejsca zdarzenia. Ciała zmarłych obejrzał biegły lekarz. Samochód został zabezpieczony. Biegły oceni, czy pojazd był sprawny przed wypadkiem – wyjaśnia w rozmowie z nami Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

To nie wszystko. Prokuratura zbada również, czy organizatorzy dopełnili wszystkie formalności związane z bezpieczeństwem zarówno uczestników, jak i kibiców.

Postępowanie będzie wymagało zebrania szeregu opinii. Sprawdzimy również, czy po stronie organizatorów nie doszło do żadnych zaniechań, czy trasa była odpowiednio zabezpieczona – dodał Mariusz Duszyński.

Na razie jest zbyt wcześnie, aby mówić o konkretnych ustaleniach. Będziemy monitorować sytuację.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • auto-duet7 2019-06-09 17:11:25
    Organizator rajdu nie uznał za stosowne pojawić się na pogrzebie,pomijając jakąkolwiek pomoc rodzinie. Strach przed linczem?
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • to456 2019-05-14 22:22:11
    Łukasz był z Ornety
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.