Prezydent ''znalazł'' więcej pieniędzy na olszyńską kulturę

Data dodania: 2019-01-10 11:47:07, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Prezydent ''znalazł'' więcej pieniędzy na olszyńską kulturę

Coraz bliżej sesji olsztyńskich radnych, podczas której zdecydują oni o kształcie budżetu miasta na ten rok. Prezydent Olsztyna właśnie zapowiedział, że po dodatkowych analizach projektu budżetu udało mu się znaleźć ekstra środki na miejską kulturę.

Nieco ponad milion złotych więcej, a dokładnie 1,16 mln złotych, udało się wygospodarować prezydentowi miasta na wsparcie olsztyńskiej kultury. W takim kształcie przedstawiony zostanie też projekt budżetu na 2019 rok, nad którym pochylą się olsztyńscy radni.

Prezydent Olsztyna poinformował, że te, dodatkowe środki, zostaną przekazane między innymi jako miejski wkład na realizację projektu „Zwiększenie efektywności energetycznej budynków Olsztyńskiego Planetarium i Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie".

- Istnieje realna szansa, że projekt zostanie wsparty dotacją z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 – poinformował prezydent Olsztyna.

Środki zabezpieczone zostaną także na doposażenie olsztyńskiego amfiteatru.

- Duże szanse na pozytywne dla nas zakończenie ma konkurs w ramach środków RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Rewitalizacja Obszarów Miejskich. Projekt „Olsztyński amfiteatr: nowoczesna, wspólna przestrzeń mieszkańców" zakłada m. in. zakup sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego dla Miejskiego Ośrodka Kultury, a tym samym – konieczność wsparcia MOK-u z budżetu miasta kwotą 513 tys. złotych – dodaje Piotr Grzymowicz.

Do MOK-u trafi też 100 tysięcy złotych na organizację Olsztyńskiego Lata Artystycznego oraz tyle samo na uruchomienie Biura Festiwalowego, organizującego i koordynującego działalność koncertową w mieście.

Część środków, a dokładnie 10 tys. złotych, zostanie przeznaczona na projekt wspierania działań artystycznych na olsztyńskich osiedlach.

- Jestem świadomy, że te pieniądze nie rozwiążą wszystkich problemów olsztyńskiej kultury i mam nadzieję wrócić do oceny jej potrzeb po rozliczeniu roku 2018, ale nie wątpię, że nawet małe kroki przybliżają nas zawsze do celu – poinformował prezydent Grzymowicz.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Suweren+ 2019-01-10 19:13:16
  Olsztyn w ubiegłorocznych wyborach pokazał figę z makiem dla PiSu i to jest największy wkład w kulturę okolicznych mieszkańców.
  Odpowiedz Oceń: 6 3 Zgłoś treść
 • Mistrz manipulacji 2019-01-10 13:17:54
  Znalazł na kulturę to manipulacja. Znalazł na "inwestycje w infrastrukturę" kultury. Na kolejny beton. Nie na ofertę programową, clou działalności kulturalnej tylko na środki trwałe instytucji kultury. Mistrz manipulacji
  Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść
 • ytjhmhytg 2019-01-10 12:52:03
  Zajdźcie do siedziby MOK w Olsztynie.. Zobaczcie..
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-01-10 12:19:50
  Po ogolnomiejskiej krytyce Prezydenta ze myśli tylko ,,technicznie" czego wyrazem jest zabetonowanie Olsztyna on sam ,,uderzył" się w piesi (który to juź raz") i obiecał że pokaże,,ludzką twarz" czego skutkiem miałoby być zwrócenie uwagi na człowieka i na jego potrzeby, w tym na kulturę. Minęły dwa miesiące i można było w ciszy i spokoju tak zmienić budżet aby te sprawy uwzględnić w nim. Bez nadymania się i grania roli ,,Janosika" nie da się jednak rządzić. Zawsze trzeba pospólstwu pokazać kto rządzi. Zawsze trzeba radnym z koalicji coś dbać aby swoje ugrać. Ile by środkow nie przyznac na kulturę to i tak będzie za mało. Kolejna wystawa np. z orłami musi kosztować. To nic ze niewielu ją oglądało. Olsztyn lubi tego typu akcje pod ,,publikę". Szczyty popularności zdobyła jak się okazuje ustawiona akcja kulturalno-społeczna z krzeslem i wiezą w roli głównej. Reasumując cyrk trwa ale tym razem dotknął bruku... czyli kultury.
  Odpowiedz Oceń: 21 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.